نکونام: از اول هم قول هم قهرمانی ندادم

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با بیان این که اطمینان دارد تیمش در پایان فصل قهرمان لیگ خواهد شد، گفت: من هیچوقت قول قهرمانی نداده ام اما با تمام وجود برای موفقیت استقلال تلاش خواهیم کرد.

نکونام: از اول هم قول هم قهرمانی ندادم

به گزارش مملکت آنلاین، جواد نکونام در حاشیه تمرین امروز یکشنبه ۶ خرداد تیم فوتبال استقلال تهران اظهار داشت: دو هفته تا پایان رقابت‌های لیگ برتر زمان باقی مانده است و تمام تمرکزمان روی دیدارها است. از روز اول گفتم که تا آخرین روز می‌جنگیم و زحمت خواهیم کشید.

او ادامه داد: هیچوقت قول قهرمانی نداده‌ام من گفته‌ام اگر ۱۳ بازیکن هم داشته باشیم برای قهرمانی می‌جنگیم.

او ادامه داد: خیلی ها دوست نداشتند که استقلال نتیجه بگیرد و اعلام کردند که تیم پنجم و سیزدهم می شود اما من از روز اول گفتم که استقلال بزرگ است و نباید آن را کوچک کنیم که خدا را شکر با کمک هواداران و بازیکنان این اجازه را به آنها ندادیم. تا لحظه آخر نمی گذاریم آب خوش از گلوی کسی پایین رود.

سرمربی استقلال افزود: پرسپولیس تحت فشار است و اطمینان دارم در پایان لیگ جام قهرمانی از آن استقلال است. من صحبت های بعد از بازی با نساجی را عینا تکرار می کنم، شما خودتان قضاوت بازی های پرسپولیس برابر سپاهان و ملوان را ببینید و بعد قضاوت دیدار ما با مس رفسنجان و نساجی را هم ببینید. بحث آن روز ما کاملاً درست و فنی بود، چون با این اتفاقاتی که داور رقم می‌زند مگر می‌شود قهرمان شد؟

نکونام خاطرنشان کرد: بازیکنان استقلال حق ندارند روزی بد تمرین کنند ما این همه هوادار داریم؛ مگر می‌تواند بازیکن کم‌کاری کند. نکته دوم این است که تیمی که باید شرمنده باشد ما نیستیم. ما زحمت‌مان را کشیدیم؛ کسانی دیگر باید شرمنده باشند که شرایط را سخت کردند، وگرنه ما تا الان قهرمان شده بودیم.

نکونام تصریح کرد:  هیچکس فکر نمی کرد که میانگین امتیازی استقلال بالاتر از دو باشد. من اعلام کرده ام که کاری به هیچکس نداریم و تمام تمرکزمان روی تیم خودمان است. آقایان دیدند که تیم ما لقمه گلوگیری است شروع کردن به اذیت کردن استقلال، البته اذیت فوتبالی کسی نمی‌تواند انجام دهد؛ مگر اینکه با اتفاقاتی مثل داوری باشد. 

سرمربی استقلال تصریح کرد: قضاوت برادران حیدری زمانی که دیدارهای ما و دیدارهای حریف را سوت می زنند، تماشا کنید، آنها باعث شدند جدول عوض شود. اتفاقاتی که افتاد خارج از چارچوب بود و ما نمی‌توانستیم کاری کنیم، ولی به هر حال این اتفاق افتاد. 

او خاطرنشان کرد: نتیجه ۳ بر صفر دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان در نیمه اول باعث شد تا روحیه بازیکنان ما در رختکن عوض شود. به نظرم در بازی با نساجی تیم ما تحت تأثیر نتیجه بازی حریف بود. فکر نمی‌کردم با اشتباهاتی که در آن بازی انجام می‌شود نتیجه برگردد، ولی این اتفاق افتاد. ما یک راه داریم و آنهم تلاش و حمایت هواداران تا روز آخر است.

او در رابطه با کمبود بازیکن برای استقلال در دو بازی باقی مانده نسبت به پرسپولیس که بازیکنان ملی پوش دارد، گفت: من از روز اول گفته ام که با ۱۳ بازیکن می جنگم و مشکلی نیست. وقتی شما در یک کورس و رقابتی قرار می‌گیرید، کسی که انرژی بیشتری دارد قطعا موفق می‌شود. من نمی‌توانم به دو بازیکنم استراحت بدهم. شاید حتی یک بازیکن بد بازی کند و هوادار هم ناراحت شود، اما من چه کاری می‌توانم انجام دهم؟ من ۱۶ آبان نامه نوشتم و اعلام کردم که «اورونوف» را می خواهم اما برایم نگرفتند. بازیکنان معمولی هم که بند فسخ داشتند را برایم نگرفتند و خودتان می دانید چه اتفاقاتی برایم رقم زدند. 

او تصریح کرد: هنوز کار بزرگ ما تمام نشده است و تا زمانی که ۶۷ امتیاز کسب نکنیم کوتاه نمی آییم. امیدوارم این دو بازی را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم و ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که آیا ورزشگاه پاس میزبان دیدار با پیکان است یا خیر، گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم.

او تصریح کرد: برایشان کمی سنگین است که تیم ما با این شرایط قهرمان شود.  وقتی بیژن حیدری برای داوری بازی ما انتخاب شد من گفتم که هفته قبل از آن برادر او داور بازی نساجی بوده است. بازی با ملوان برادر داور ما اشتباه کرده و تیم حریف بازی را برده و همین داور هم در بازی با مس رفسنجان علیه ما اشتباه کرده است. ما اعتراض کردیم و گفتیم نباید این اتفاق بیفتد. 

او ادامه داد: حتی زمانی که بازی ها به تعویق افتاد، بار دیگر اعتراض کردیم و گفتند  خیالتان راحت، بعد هم یک سؤال دارم؛ مگر داوران اشتباه نکردند،‌ پس چرا کسی علناً اعلام نمی‌کند که به کمیته اخلاق یا انضباطی رفتند؟ بعد می‌گویند نکونام به کمیته انضباطی بیاید؛ باشه من می‌آیم و صحبت‌هایی می‌کنم که شاید اینجا نتوانم انجام دهم و شفاف‌تر است.

نکونام در رابطه با این موضوع که آیا برای محرم نویدکیا و سعید دقیقی که تیم های آنها برابر پرسپولیس بازی دارند، توصیه ای ندارد، گفت: تیم های آنها خوب هستند و همه این دو مربی را می شناسند. ما دنبال این نیستم که کسی را روی خط برنامه بیاوریم و بگوییم باشرف بازی کن! آنها خودشان انسان‌های شریفی هستند، چون ما در فوتبال کار کردیم و همدیگر را می‌شناسیم. ما نیازی به این کارها نداریم که آدم‌ها را به تلویزیون بیاوریم.

او خاطرنشان کرد: کسی نیست به این موضوعات ورود کند و ما تا نفش می کشیم می گویند دعوت شده ای به کمیته انضباطی باز هم می‌گویم هر حرفی گفتم راست است. خیلی چیزهای دیگر هم وجود دارد که ان‌شاءالله اگر رفتیم بیان می‌کنیم. من هیچ چیز را دروغ نگفتم. من داوری را گفتم، مگر دروغ گفتم! بیایید ببینیم. خودم صحنه ها را نشان می دهم که چطور یک تیم از طریق یک داور از فشار خارج شد.

او ادامه داد:  خیلی صحبت‌هاست که بخواهم در موردش انجام بدهم. بعضی وقت‌ها احساس می‌کنم سوءاستفاده می‌شود.

نکونام تصریح کرد: قبل از اینکه به این شرایط برسد قرار بود جلسه ای داشته باشیم و صحبت کنیم ولی نشد، قطعا پس از پایان لیگ و زمانی که تیم به ساحل آرامش برسد ، قطعاً یکسری حرف خوب درباره تیم ملی می زنم.

نکونام تصریح کرد: از روز اول هواداران حمایتمان کردند و ما هم از آنها همین خواسته را داشتیم. از هواداران استقلال می خواهم در بازی با گل گهر ورزشگاه را پر کنند و به تشویق تیم بپردازند. تمام تمرکزمان را برای این بازی می‌گذاریم و نهایتاً ما بتوانیم آخر فصل را خوب تمام کنیم.

سرمربی استقلال ادامه داد: من گفته ام که به فردا نگاه نمی کنم من به امروز نگاه می‌کنم که بتوانم امروز بهترین تمرین و عملکرد را داشته باشیم تا شرایط‌مان برای فردا خوب باشد. ما امروز آمدیم دوباره فردا برای ما روز جدیدی است. الان هم نگاهم همین است و تمرکزم روی اتفاقاتی است که در این دو هفته می‌افتد.

او ادامه داد: . من حرف‌هایی را که زدم باز هم تکرار می‌کنم. حرف‌های واقعی فوتبالی است که همه آنها در مورد داوری بوده و اتفاقاتی که صادقانه رخ داده است. من می‌روم و همه را توضیح می‌دهم. چیزهای دیگر و بازی‌های دیگری است که اگر زودتر بروم در مورد آنها صحبت کنم شاید در دو بازی آخر حداقل مطمئن باشیم که نتیجه بازی در زمین تعیین می‌شود.

نکونام در پاسخ به این سوال که شایعاتی وجود دارد که برخی افراد در بین دو نیمه بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان در اتاق داوران حضور یافته اند، گفت: من هم شنیده ام. وای به حال فوتبال کشورمان اگر این اتفاق افتاده و کسی داور را تهدید کرده باشد! چیزی که من شنیدم یکسری از بیرون بیایند و داور را تهدید کنند و شنیدم به رختکن داوران بروند. دیگر فوتبال ما تبدیل به زمین خاکی می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر