سالانه ۲ هزار وقف جدید در کشور ثبت می‌شود

معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور گفت: سالانه ۲ هزار وقف جدید در کشور در عرصه‌های مختلف ثبت می‌شود.

سالانه ۲ هزار وقف جدید در کشور ثبت می‌شود

به گزارش مملکت آنلاین، حجت الاسلام عادل معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور در مراسم توزیع ۴۵ سری جهیزیه از سوی موقوفه محمد حسین خزانه گفت: هر سال ۲۰۰ مورد وقف جدید در ابتدای انقلاب داشتیم الان هرسال حدود ۲ هزار وقف جدید صورت می‌گیرد که یک هزار درصد رشد کرده و دو برابر شده است.

سخنگوی سازمان اوقاف یادآورشد: در قرار دوازدهم در هر ماه کار‌های خوبی صورت می‌گیرد و در حسینیه‌ها و امامزاده‌ها نشر معارف اسلام و قرآن و اهل بیت داریم.

وی اظهارداشت: در ماه‌های صفر، محرم، صفر و رمضان محفل‌های قرآنی داریم و در آستانه چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن هستیم که اگر در اوایل انقلاب قاری کمی داشتیم امروز قاریان برجسته‌ای تربیت شده اند که از ایران هستند و مقام کسب می‌کنند.

عادل بیان کرد: امروز ۱۱۰ کشور در مسابقات بین المللی قران شرکت می‌کنند که بی سابقه است و امروز با نشر قرآن و مصحف شریف و جلسات تفسیر در امامزاده‌ها و تاسیس دانشکده قرانی و تحصیلات تکمیلی در علوم قرآنی اقدامات مهمی به نشر قرآن می‌پردازند.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: شش هزار مدرسه وقفی در کشور داریم که خدمت رسانی می‌کنند و در عرصه نخبه پروری اهدای جایزه به دانشمندان و دانشجویان هدیه به رشد این کار کمک کرده و اخیراً از محل وقف یک هدیه به یک نخبه به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان بوده است.

عادل بیان کرد: در استان قزوین به ۱۱۰ دانش آموز نخبه سکه هدیه دادیم و امروز رهبری توصیه کردند در عرصه گام دوم در محرومیت زدایی و گسترش عدالت و اقتصاد و معنویت، سبک زندگی و مسکن و اقتصاد دریا پابه کار باشیم که که فرمودند از سوی وقف ورود شده است.

سخنگوی سازمان اوقاف اظهارداشت: در طرح ملی مسکن با همراهی وقف ورود کردیم و اقتصاد دریا محور وارد شدیم و بهره برداری از تولید آبزی پروری ماهی در قفس طرح یک هزارتنی در جنوب افتتاح می‌شود.

وی افزود: ۱۵۰ امامزاده در کشور با ظرفیت تولید شش مگاوات برق در نیروگاه خورشیدی راه اندازی شده است.

عادل بیان کرد: از ابتدای سال در طرح قرار دوازدهم و توزیع بسته‌های ارزاق اقداماتی شده و ساماندهی شده و امسال محور کار بسته‌های معیشتی است و امسال ۲۲۰ هزار بسته ارزاق و ۲۶۳ جهیزیه توزیع شده است.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور گفت: امسال ۲۳ هزار بسته تحصیلی با حفظ کرامت نیازمندان توزیع شده که حدود ۵۰ درصد کار‌ها با مشارکت مردم و بانیان خیر انجام شده است.   

انتهای پیام/

ارسال نظر