۶۲ درصد تصادفات مربوط به پژو و پراید است

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه ۸۳ درصد خودروهای تصادفی منجر به فوت در طرح نوروزی، خودروهای داخلی بوده‌اند، گفت: از این آمار ۶۲ درصد تصادفات را خودروهای پژو و پراید تشکیل داده‌اند.

۶۲ درصد تصادفات مربوط به پژو و پراید است

به گزارش مملکت آنلاینو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار حسن مؤمنی با بیان اینکه سال گذشته در طرح نوروزی بیشترین جان‌باختگان مربوط به اول و ۱۳ فروردین بود، اظهار کرد: این موضوع می‌طلبد که هموطنان مراعات بیشتری داشته باشند تا صحیح و سالم به مقصد برسند.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ درصد خودروهای تصادف کرده منجر به فوت، خارجی و ۸۳ درصد داخلی بوده‌اند، افزود: ۳۵ درصد خودروها پژو و ۲۷ درصد پراید بودند که نشان می‌دهد ۶۲ درصد تصادفات را پژو و پراید تشکیل داده‌اند.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به آمار تصادفات اشاره گفت: تصادف جمعی اتوبوس یک درصد، تصادف خودروهای سنگین ۱۷ درصد، موتورسیکلت ۱۶ درصد تصادف تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.

وی در خصوص سن تصادفات اضافه کرد: در طرح نوروز امسال ۱۹ درصد جانباختگان سن زیر ۱۸ سال بوده‌اند که این آمار در طول سال ۱۸ درصد بود، سن بین ۱۸ تا ۳۰ سال (سن جوانی) حدود ۳۲ درصد مجموع جانباختگان و ۱۸ تا ۶۰ سال (سن کار) ۶۶ درصد جانباختگان را به خود اختصاص داده اند که آمار نگران کننده‌ای است.

مؤمنی با اشاره به ۵۷۴ فقره تصادف فوتی گفت: در ۱۵ فقره بالای سه نفر فوت کرده‌اند که مجموعاً در این ۱۵ فقره ۶۳ نفر فوت و ۳۳ نفر مجروح شدند و دلیل اصلی آن خستگی، خواب آلودگی و سبقت غیرمجاز بوده است.

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه سال گذشته حدوداً ۴۰ درصد تصادفات به دلیل نبود توجه به جلو بوده است، افزود: امسال این آمار به ۴۴ درصد رسیده که علت اصلی آن استفاده از تلفن همراه و خستگی و خواب آلودگی بوده است و۳۰ درصد نوع تصادفات از نوع واژگونی بوده، عمده دلیل آن را خستگی، خواب آلودگی یا سرعت غیرمجاز است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر محور مسدود نداریم، ادامه داد: با توجه به حجم تردد در محور آزادراه تهران شمال یا محور چالوس از امروز ساعت ۸:۳۰ محور از مرزن آباد به سمت تهران یک طرفه شده که محدودیت از تهران اعمال شده است.

مؤمنی با بیان اینکه در مجموع امسال حدود ۲ درصد کاهش تردد در جاده‌های کشور داشته‌ایم، تصریح کرد: در محور چالوس ۲۶ درصد افزایش تردد را داشته‌ایم.

رئیس پلیس راه کشور افزود: آمار تصادفات نشان داد که سال گذشته بیشترین آمار مربوط به ۱۳ فروردین بوده، با توجه به اینکه امشب شب قدر است تقاضا می‌کنم، هموطنان بعد از انجام اعمال شب قدر استراحت کنند بعد به رانندگی ادامه دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر