گوشت آزمایشگاهی یک گام تا استفاده عمومی

FDA با این اقدام، رسماً تأیید کرده که روش تولید گوشت آزمایشگاهی یک شرکت به نام UPSIDE Foods کاملا ایمن است.

گوشت آزمایشگاهی یک گام تا استفاده عمومی

به گزارش مملکت آنلاین، دیجیاتو نوشت: گوشت تولید شده در آزمایشگاه‌ها یک گام مهم دیگر به حضور در فروشگاه‌های مواد غذایی و سرو به عنوان وعده غذایی نزدیک‌تر شد. سازمان غذا و دارو (FDA)، اولین تأییدیه‌ خود را برای یک شرکت پرورش گوشت آزمایشگاهی با نام UPSIDE Foods اعلام کرد که با این وجود، می‌توان گفت آژانس غذایی هیچ دلیلی برای شک در ادعاهای ایمنی محصولات این شرکت پیدا نکرده است.

هرچند از نظر فنی این یک «فرایند تایید» محسوب نمی‌شود، از تأییدیه‌ FDA برای UPSIDE Foods به عنوان یک چراغ سبز برای روش تولید این شرکت یاد شده است که از مقادیر کمی سلول مرغ همراه با یک محیط رشد برای کشت گوشت بدون کشتار استفاده می‌کند.

سازمان غذا و دارو ایالات متحده در نامه خود به این شرکت نوشت:

«ما در حال حاضر هیچ سوالی درباره نتیجه گیری UPSIDE نداریم که غذاهایی که توسط مواد سلولی مرغ پرورش یافته‌اند، به اندازه غذاهای تولید شده با روش‌های دیگر ایمن هستند.»

ایده گوشت آزمایشگاهی و پرورشی از سال‌ها قبل به عنوان یک راه حل بالقوه برای بسیاری از معایب زیست محیطی گوشت‌های استاندارد و حیوانی مطرح شده است. شرکت‌های این زمینه نیز از مدت‌ها قبل برای دریافت تأییدیه‌ در ایالات متحده با یکدیگر رقابت می‌کنند، اما تاکنون این تلاش‌ها هیچ فایده‌ای نداشته است. بدون موافقت FDA، هیچ تولید‌کننده‌ای عملاً نمی‌تواند محصول خود را برای فروش تولید انبوه کند.

در مورد گوشت پرورشی، عوامل مهمی مانند زمین مورد استفاده برای رشد غلات موجود در محیط رشد سلولی و انرژی مورد نیاز برای اجرای این تاسیسات علامت‌های سوال بزرگی هستند که در دریافت تأییدیه‌ نقش دارند. هرچند تخمین‌های زیادی وجود دارد، اما تا زمانی که یک شرکت واقعاً موفق به کسب درآمد از این طریق نشود، نمی‌توان گفت که ردپای زیست‌محیطی گوشت پرورش‌یافته در مقایسه با دام‌های پرورش یافته در کارخانه چقدر است.

در حالی که با وجود این اعلامیه، احتمالا گوشت‌های تولید شده در آزمایشگاه یک قدم دیگر به حضور در فروشگاه‌های مواد غذایی نزدیک‌تر شده‌اند، اما هنوز تأییدیه‌های مهم دیگری، به ویژه از نظر وزارت کشاورزی ایالات متحده برای دریافت وجود دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر