۶ هزار نفر از سفر حج عمره انصراف دادند

سازمان حج و زیارت با توجه به طولانی شدن فرایند اعزام عمره از انصراف حدود ۶ هزار نفر از این سفر و بازگشت وجه پرداختی آن‌ها خبر داد.

۶ هزار نفر از سفر حج عمره انصراف دادند

به گزارش مملکت آنلاین، روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد حدود ۴۰ هزار نفر برای تکمیل فرایند ثبت‌نام خود برای اعزام به عمره مفرده اقدام کرده بودند که با توجه به طولانی شدن آغاز اعزام و اعلام این سازمان مبنی بر امکان انصراف، تاکنون ۵ هزار و ۹۵۰ نفر نسبت به انصراف اقدام کرده‌اند.

این سازمان همچنین تأکید کرد: اولویت ثبت‌نام و سند عمرهٔ انصراف‌دهندگان محفوظ می‌ماند و در صورت آغاز سفرها امکان ثبت‌نام دوباره بر اساس اولویت‌های تشرف وجود خواهد داشت.

سازمان حج و زیارت یادآور شده است هنوز مجوز پرواز از فرودگاه‌های ایران به عربستان صادر نشده است، بنابراین ثبت‌نام‌کنندگان با مراجعه به دفاتر زیارتی که در آن ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نسبت به انصراف و پایداری سند عمره خود اقدام کنند.

اعزام زائران ایرانی به عمره قرار بود پس از حدود هشت سال توقف از ۱۳ دی‌ماه ۱۴۰۲ ازسرگرفته شود که با اعلام سازمان هواپیمایی مبنی بر صادر نشدن مجوز پروازها، عملیات اعزام عمره تعلیق شد. سازمان‌های حج و زیارت و هواپیمایی هنوز زمانی را برای اعزام عمره‌گزاران مشخص نکرده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر