برنامه شهرداری تهران برای تاسیس مدرسه فوتبال در هر منطقه

شهردار تهران ضمن بیان اینکه در هر منطقه ای به دنبال تاسیس مدرسه فوتبال هستیم، درباره احتمال نمایش بازی های جام جهانی در سطح شهر گفت: ظرفیت‌های خودمان را در جهت توسعه ورزش و ایجاد زمینه‌ای تا مردم تسهیلات بهتری مانند دیدن این رویداد داشته باشند، بسیج می کنیم.

برنامه شهرداری تهران برای تاسیس مدرسه فوتبال در هر منطقه

به گزارش مملکت آنلاین، علیرضا زاکانی در دیدار با علیرضا فغانی، محمدرضا ابوالفضلی و محمدرضا منصوری - سه داور بین المللی فوتبال کشور و شاغل در شهرداری تهران - که به مناسبت روز جهانی داور انجام شد، اظهارکرد: شهرداری تهران‌ آماده هر نوع خدمت و کمکی در حوزه ورزش است چراکه نگاه ما نگاه ملی است و فراتر از موضوعات خط کشی شده از برافراشته شدن نام و پرچم ایران استقبال می‌کنیم.

وی امیدی که افتخارآفرینی توسط ورزشکاران به ملت می‌دهد را سرمایه ای عظیم برشمرد و تاکید کرد: تا جایی که می‌توانیم باید به خلق افتخارات کمک کنیم و زمینه نشاط و آرامش مردم را فراهم کنیم.  

زاکانی با اشاره به اینکه برخی از کشورها سعی می‌کنند چهره عقب‌مانده و بدوی از ایران را در جهان القا کنند، اظهارکرد: در مقابل چنین نگاهی، وقتی شهروندان این کشورها به ایران می‌آیند، پیشرفت‌ها و توسعه ایران باعث تعجب و حیرت آنان می شوند البته ما به این مقدار قانع نیستیم و باید برای پیشرفت روزافزون کشور و انقلاب اسلامی تلاش کنیم. 

شهردار تهران درباره اقداماتی که برای حوزه ورزش در شهرداری انجام می شود توضیح داد: تلاش می کنیم از درون محلات وضعیت چندین رشته مختلف ورزشی را سامان دهیم و در رشته های ورزشی مختلف در کف محلات پدیده هایی پیدا کنیم.  سعی می کنیم  در هر سال رویدادی برگزار کنیم که ورزشکاران در محلات با هم رقابت کنند و پس از آن نفرات برتر در سطح نواحی و مناطق و در نهایت سطح شهر با هم به رقابت بپردازند. 

وی با بیان اینکه در هر منطقه ای به دنبال تاسیس مدرسه فوتبال هستیم تا استعدادها شناسایی و شکوفا شوند، اظهارکرد: شهر تهران ظرفیت و پتانسیل زیادی در عرصه ورزش دارد و برای توسعه ورزش در شهر از نظرات و همفکری شما استفاده می‌کنیم.

در ادامه این دیدار علیرضا فعانی - داور بین المللی فوتبال کشور- گفت: نگاه به کشور ما با توجه به جوسازی های برخی از کشورها مثبت نیست اما با نمایش قابلیت های ایران در عرصه های جهانی، این نگاه به تدریج در حال تغییر است.

وی افزود: شهرداری در زمینه حمایت از استقلال و پرسپولیس و استعدادهای عصر جدید بسیار تلاش کرده است و امیدواریم از تیم داوری نیز حمایت کند.

بر اساس این گزارش زاکانی در حاشیه این دیدار گفت: افتخار می‌کنیم که این داوران در کنار تلاشی که در شهرداری تهران دارند، در عرصه‌های مختلف و در جام جهانی بر افتخارات قبلی بیفزایند و امروز از نظرات شان بهره مند شدیم و تلاش می کنیم برای آنان زمینه خدمت را در حوزه های مختلف فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه این داوران افتخار شهرداری هستند و ملت ایران را نمایندگی می‌کنند، افزود: امیدواریم بتوانیم ظرفیت‌های ورزشی که شهرداری در اختیار دارد را بیش از گذشته در اختیار ورزشکاران و مردم قرار دهیم و در متن جامعه زمینه توسعه ورزش عمومی و مقدمه سازی برای ورزش قهرمانی را فراهم کنیم.

زاکانی فعالیت در حوزه ورزش عمومی و ایجاد نشاط در متن جامعه را رسالت اصلی شهرداری برشمرد و یادآور شد: تلاش ما این است که در رشته های ورزشی مختلف زمینه ای فراهم کنیم که تیم‌های ورزشی محله ای را پشتیبانی و بعد از آن در حوزه های تخصصی در رشته های مختلف در طول سال رویدادی تعریف کنیم و برای یک هفته امکانات شهر را به این رویداد و تیم‌های موفق اختصاص دهیم.

شهردار تهران درخصوص احتمال نمایش بازی های جام جهانی در سطح شهر توضیح داد: ظرفیت های خودمان را در جهت توسعه ورزش، فرهنگ انجام ورزش و ایجاد زمینه ای که مردم تسهیلات بهتری مانند دیدن این رویداد داشته باشند، بسیج می کنیم و امیدواریم در این قالب نیز خدمات شایسته‌ای به مردم ارائه دهیم.

علیرضا فغانی نیز گفت: بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ قرار شد هر موقع در ایران حضور دارم در لیگ برتر کشور قضاوت و در مسابقات بین المللی نیز با اسم ایران عزیز حضور پیدا کنم. اگر در جام جهانی آینده حضور پیدا کنیم، سومین دوره جام جهانی است.

وی افزود: افتخار دارم در مجموعه شهرداری مشغول به کار بودم و این مجموعه در گذشته و حال نهایت همکاری و حمایت از ما را برای اعزام به مسابقات داشت.

علیرضا زاکانی در مراسم رونمایی از کاپ جام جهانی در برج میلاد تهران نیز گفت: بخش های شیرینی از زندگی خودمان را با بزرگان فوتبال سپری کردیم که امروز در جمع ما حاضر هستند. فوتبال ایران به عنوان نمایندگان ملت بزرگ ایران در جام جهانی ان شاء الله خودش خواهد درخشید.

شهردار تهران افزود: تیم داوری ایران هم از جمله آقای فغانی هم درخشش ویژه‌ای خواهند داشت. لازم است از جانب خودم این تبریک را داشته باشم و امیدوار باشم که ما بتوانیم با خلق افتخاری دیگری ملت خودمان را سرافراز کنیم. به هر حال مدیریت شهری یک رسالت و مسئولیت بزرگ را برای خود قائل است. توجه به ورزش به مثابه کاری که سلامت جامعه و مردم را به ارمغان می آورد، یک فرصت طلایی است.

وی ادامه داد: هر چقدر در ورزش تلاش کنیم، برای سلامتی جامعه فرصت خلق کرده‌ایم. ورزش یکی از بهترین فرصت‌هایی است که در آن با مشارکت و حرکت در مسیر ایجاد یک فعالیت جمعی، زمینه انسجام اجتماعی و وحدت ملی ما را به دنبال دارد. از این بابت هم ورزش مغتنم است و توجه ویژه‌ای به این مقوله داریم.

شهرداری تهران یادآور شد: ورزشکاران بزرگ برای ملت کسب افتخار می‌کنند و منجر به یک هویت ملی می‌شود. ورزش برای ما به عنوان یک موهبت و جایگاه ویژه مطرح است. امروز مفتخریم در جمع ورزشکاران تلاشگر و افتخارآفرین فوتبال هستیم. فوتبال زمینه تلاش، کوشش و فعالیت آحاد مردم را برای ما به دنبال دارد. فارغ از اینکه چه کسی گل می‌زند، مهم این است که به پیروزی می‌رسیم. وقتی همین دلداگی جوانان و ملت را به تیم ملی فوتبال می‌بینیم، متوجه ارزش خلق افتخار برای ملت می‌شویم. تلاش می‌کنیم با همه وجود به ورزش کشور کمک کنیم. امیدواریم خادمان خوبی برای ورزش این مملکت باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر