احتمال تغییر رای باشگاه گل گهر سیرجان / امتیازات استقلال، سپاهان و پیکان کسر می‌شود؟

وکیل گل گهر می‌گوید: ما یک‌سری مستندات جدید را ارائه کرده‌ایم اما قرار شده فعلا جزئیات پرونده را مطرح و باز نکنیم.

احتمال تغییر رای باشگاه گل گهر سیرجان / امتیازات استقلال، سپاهان و پیکان کسر می‌شود؟

به گزارش مملکت آنلاین، باشگاه گل‌گهر همچنان به‌دنبال آن است تا بعد از حدود سه‌ماه از صادرشدن رای توسط کمیته استیناف درخصوص پرونده بازیکن گابنی خود، این موضوع را دنبال کرده و حرف خود را به کرسی بنشاند. این درحالی است که وکیل این باشگاه معتقد است این رای از ابتدا نباید این‌گونه صادر می‌شد و باید نقض شود و حالا این باشگاه به‌دنبال آن است تا با ارائه مستندات جدید رای را برگرداند. هرچند صحبت‌ها حکایت از آن دارد که درصورتی‌که بازهم استیناف رای را عوض نکند، این‌بار با تصمیم هیئت‌مدیره گل‌گهر این پرونده به دادگاه عالی ورزش ارجاع داده شود. این درحالی است که در گذشته نیز چنین گمانه‌زنی‌ای مطرح شده بود. ب

ر همین اساس ایمان حسین‌پورشرفشاد، وکیل باشگاه گل‌گهر در گفت‌وگویی به موارد تازه‌ای اشاره کرد که در ادامه می‌خوانید.

چه مستندات جدیدی را به این پرونده اضافه کرده‌اید که خواستار دادرسی مجدد توسط کمیته استیناف شده‌اید؟

ما یک‌سری مستندات جدید را ارائه کرده‌ایم اما قرار شده فعلا جزئیات پرونده را مطرح و باز نکنیم چون تا اینجای کار گل‌گهر از فضایی که در رسانه‌ها درست شده است، چه فضایی که استقلالی‌ها ایجاد کردند و چه فضایی که پرسپولیسی‌ها، خیلی لطمه خورده است بنابراین نظر کلی هیئت‌مدیره باشگاه بر این اصل است که در آرامش این اقدام صورت ‌گرفته و پیش برود. قطعا مدرک جدید هم وجود دارد اما اینکه چه مدرکی باشد من این اختیار را ندارم که درباره جزئیات آن صحبت کنم.

در هر صورت به‌نظر می‌رسد بیشتر استناد باشگاه گل‌گهر به فایل صوتی مشاور سابق حقوقی و بند۹ تخلفات رئیس سابق و معزول فدراسیون فوتبال باشد. این موضع تا چه اندازه صحت دارد؟

قطعا این موارد هم مطرح هستند و فایل صوتی که به آن اشاره کردید هم یکی از مستندات جدید ماست. درواقع اصل موضوع این است که واقعا استقلال رکن قضایی صادرکننده رای زیرسوال رفته است و وقتی این استقلال زیرسوال برود، این رای هم نمی‌تواند معتبر باشد.

به‌جز اینها یعنی موارد بیشتری هم برای استناد وجود دارد؟

بله، قطعا.

چقدر امیدوارید این‌بار استیناف به‌نفع گل‌گهر رای بدهد؟

احساس شخصی من این است که این رای از ابتدا نباید این‌گونه صادر می‌شد و باید نقض شود. حالا اینکه الان رکن قضایی چه تصمیمی بگیرد قابل پیش‌بینی نیست اما بازهم تاکید می‌کنم که نظر من این است که رای غلط بوده و ان‌شاءالله نقض خواهد شد.

قرار شده بود باشگاه گل‌گهر کار را به دادگاه عالی ورزش بکشاند.

الان این اقدام ما مقدمه اقدام بعدی یعنی ارسال پرونده به دادگاه عالی ورزش یا CAS است. درواقع اگر الان این رای برنگردد می‌توان به دادگاه عالی ورزش اعتراض کرد اما فعلا راه‌های داخلی پیش‌روی ما هستند که از طریق همین راه‌ها اقدام لازم را به عمل می‌آوریم. این درحالی است که دادگاه عالی ورزش می‌گوید وقتی شما هیچ راه داخلی در سیستم خودتان نداشتید و رای به این شکل قطعی بود، تازه می‌توانید به این دادگاه مراجعه کنید اما ما در فدراسیون خودمان یک راهی داشتیم. ضمن اینکه اگر قرار باشد این پرونده به CAS برود فدراسیون فوتبال آسیب زیادی می‌خورد؛ چراکه زیرسوال رفتن استقلال ارکان قضایی یکی از مواردی است که برای دادگاه عالی ورزش و کلا ارکان ورزشی خیلی مهم است و اینجا هم زیرسوال رفتن آن روشن است.

پس اعتراض به دادگاه عالی ورزش را در دستورکار دارید؟

نهایتا هیئت‌مدیره تصمیم می‌گیرد که این کار در زمان بعدی صورت بگیرد یا خیر، اما تصور شخصی من این است اما درنهایت آن چیزی که هیئت‌مدیره تصمیم می‌گیرد اجرا می‌شود.

صحبت خاصی باقی ‌مانده؟

حقیقت این است تصمیم گرفته‌ایم جزئیات پرونده خیلی رسانه‌ای نشود. این درحالی است که در این مدت هم تقاضا برای مصاحبه زیاد بوده اما ما تصمیم گرفتیم کمتر صحبت کنیم و وارد این فضاها نشویم چون تیم آسیب دیده است. درواقع اصلی‌ترین اتفاقی که برای گل‌گهر افتاد، از دست دادن امتیاز بعد از این ماجراها بود به این معنی که ما یک ۷امتیاز را اینجا و با تصمیم ارکان قضایی از دست دادیم و در ادامه تبعات این رای باعث شد ۷امتیاز دیگر و حتی بیشتر را با اتفاقات بعدی و با از بین رفتن روحیه ارکان تیم و دچار حاشیه‌شدن از تبعات رای و فضایی که به وجود آمد از دست بدهد. درواقع تبعات رای بیشتر از کسر ۷امتیاز به ما ضربه زد.

انتهای پیام/

منبع: روزنامه فرهیختگان

ارسال نظر