گل قهرمانی پرسپولیس آفساید بود؟ / کارشناسان داوری چه می‌گویند

گیورگی گولسیانی با گلزنی مقابل مس رفسنجان باعث قهرمانی پرسپولیس شد، گلی که به نظر می رسد در موقعیت آفساید به ثمر رسید.

گل قهرمانی پرسپولیس آفساید بود؟ / کارشناسان داوری چه می‌گویند

به گزارش مملکت آنلاین، کارشناسان داوری نظر خود را درخصوص گل مشکوک قهرمانی پرسپولیس اعلام کردند.

تورج حق وردی کارشناس داوری در رابطه با قضاوت امیر عراب براقی در این بازی اظهار داشت: داور قضاوت خوبی داشت و در بیشتر صحنه‌ها به بازی مسلط بود.

او در رابطه با گل گولسیانی که مشکوک به آفساید بود گفت: در صحنه‌ای که من دیدم مدافع مس در سمت راست آفساید را پُر کرده بود و گل سالم بود.

مارک کلاتنبرگ، داور مشهور انگلیسی در ویژه‌برنامه فوتبال ۳۶۰ درباره صحنه‌های حساس بازی پرسپولیس - مس رفسنجان صحبت کرد.

او درباره صحنه‌ حساس گل پرسپولیس گفت: گل گیورگی گولسیانی در موقعیت آفساید به ثمر رسید.

وی اضافه کرد:حامد لک به خاطر برخورد خشن با دانیال اسماعیلی‌فر باید با کارت قرمز از زمین بازی اخراج می‌شد.

 

عادل فردوسی پور نیز گفت: اگر VAR بود شاید قهرمان تغییر می کرد.

 

 محمدرضا ابوالفضلی: تشخیص این صحنه بسیار دشوار است. برای تشخیص این صحنه نیاز به دوربین روی خط هست و نمی‌توانیم از این زاویه تشخیص بدهیم.

 محمدحسین ترابیان: سلام وقت بخیر. با توجه به زاویه دوربین و صحنه‌های پخش شده، ارزیابی این صحنه بسیار سخت است. برای ارزیابی صحنه، باید دوربین دقیقا روی خط آفساید باشد تا نظر قطعی اعلام گردد. مضاف بر این برای ارزیابی و کارشناسی اینجور صحنه‌ها نیاز به تکنولوژی‌ VAR می‌باشد.

 مهدی عالیقدر: به واقع تشخیص اینکه زننده گل در وضعیت آفساید می‌باشد نیازمند VAR و دوربین روی خط می‌باشد، در این موارد بهترین تصمیم گیرنده کمک داور است، لذا می‌بایست با توجه به جای‌گیری خوب کمک داور به تصمیم وی احترام بگذاریم.

 ابراهیم میرزابیگی: پای بازیکن مس رفسنجان مساوی با بازیکن پرسپولیس است و به همین دلیل این صحنه نمی‌تواند آفساید باشد و گل صحیح است.

 حسین عسگری: صحنه خیلی سختی است و باز هم دوربین روی خط آفساید نیست اما جای بحث دارد. با این تصاویر به نظر می‌رسد زمان پاس بازیکن هم‌دسته، بازیکنی که گل زد نیم گام در آفساید باشد اما باز هم تاکید می‌کنم تا دوربین روی خط نباشد، نمی‌توانیم نظر قطعی بدهیم.

 تورج حق‌وردی: گل پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسید.

 بابک وسیله‌بر: صحنه بسیار سختی است و نیاز به وی ای آر دارد و تشخیص دقیق آن از فیلم‌برداری روی خط آفساید مقدور است، اما از این زاویه زمان لمس توپ توسط هم‌دسته مهاجم، زننده گل در موقعیت آفساید به نظر می‌رسد.

 سعید علی نژادیان: با این زاویه تصویربرداری و با توجه به اینکه دوربین دقیقا روی خط آفساید قرار ندارد، تشخیص قطعی اینکه مهاجم در آفساید قرار دارد یا خیر مشکل است. برای این‌گونه صحنه‌ها وجود تکنولوژی VAR لازم است.

 نوید مظفری: متأسفانه ما همیشه مشکل تصویربرداری داریم. در این صحنه هم نمی‌توانیم نظر صد درصدی بدهیم اما ۹۰ درصد بازیکنی که گل را به ثمر می‌رساند، در وضعیت آفساید قرار دارد.

 یدالله جهانبازی: سخت است اما به نظرم برابر هستند.

 علی خسروی: دست بازیکن حساب نمی‌شود و پا هم وی ای آری است و باید تکنولوژی تشخیص بدهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر