پایان روز نخست هفته اول مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس

روز نخست هفته اول مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس عصر امروز جمعه با تاخت ۷۱ راس اسب از سه نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در هفت کورس هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار برگزار شد.

پایان روز نخست هفته اول مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس

به گزارش مملکت آنلاین، در دور اول این مسابقات، ۱۲ راس اسب بیش از سه ساله نژاد ترکمن کلاس هفت مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «تیزرو مهرانی» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «توران قره باش» و «پیروز مختومقلی» به ترتیب رتبه دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور دوم بازهم ویژه اسب‌های سه ساله نژاد ترکمن کلاس maiden در دسته مبتدی و نبرده بود که با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «تیرداد فیروزی» اول شد و اسب‌های «آلتین قوش شهریار» و «شمس اقبال» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن کلاس پنج بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «ایران گلد مهدوی» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «گل سقر» و «آلبارس» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور چهارم روز نخست هفته اول مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد کلاس هفت بود که با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «کازوکی» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «شانل» و «هوری هج» به‌ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون کلاس پنج بود و با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «کلیور» اول شد و اسب‌های «پاندوراکت» و «دپرم» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم این مسابقات هم ویژه اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد کلاس maiden بود که با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «الهلال» اول شد و اسب‌های «سیروان» و «گونادل» به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین دور هفتم به عنوان آخرین دور از روز نخست مسابقات سوارکاری کورس بهاره گنبدکاووس ویژه اسب های بیش از سه سال نژاد دوخون کلاس ۶ با شرکت ۹ اسب به مسافت هزار متر برگزار شد که در نهایت اسب «کوماتسو» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «هلگا» و «قره یل مراوه» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

برگزار کنندگان روز نخست هفته اول مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس در پایان هفت میلیارد و ۹۸۸ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابک‌سواران اسب‌های برتر پرداخت کردند.

قرار است روزهای دوم و سوم مسابقات این هفته نیز جمعه و شنبه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

مسابقات اسبدوانی در شهرستان افزون بر ۴۰۰ هزار نفری گنبدکاووس که از آن به‌عنوان پایتخت سوارکاری کشور یاد می‌شود، سال‌هاست که با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان به ویژه ترکمن‌ها علاقمندان زیادی دارد و این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در ۲ شهرستان آق‌قلا و بندرترکمن این استان نیز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر