باز اخراج باز تکرار اتفاقات دیدار رفت / حذف سپاهان توسط تیم پرستاره الهلال

سپاهان علی رغم ارائه عملکرد درخشان مقابل الهلال، بعد از اخراج بازی را از دست داد و همانند دیدار رفت سه بر یک باخت و از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت.

باز اخراج باز تکرار اتفاقات دیدار رفت / حذف سپاهان توسط تیم پرستاره الهلال

به گزارش مملکت آنلاین، پرونده مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا ۲۴-۲۰۲۳ با دیدار تیم‌های الهلال عربستان و سپاهان ایران که از ساعت ۲۱:۳۰ امشب (پنجشنبه - به وقت ایران) در ورزشگاه کینگدام آره‌نای ریاض آغاز شده بود بسته شد، دیداری که با پیروزی ۳ بر یک الهلال همراه شد.

سپاهان در این مسابقه نمایشی هجومی ارائه کرد و در نیمه اول حملاتی روی دروازه پُرافتخارترین تیم آسیا به وجود آورد که این نیمه، گلی در بر نداشت. طلایی‌پوشان در دقیقه ۵۴ با گلزنی فرشاد احمدزاده از الهلال پیش افتادند و به غلبه بر الهلال در عربستان امیدوار شدند.

در شرایطی که تیم ژوزه مورایس برتر از حریف بود، سیاوش یزدانی به دلیل خطای شدید روی مالکوم در دقیقه ۷۱ با کارت قرمز عادل خمیس النقبی داور اماراتی مسابقه مواجه شد تا سپاهان با ۱۰ بازیکن به بازی ادامه بدهند. پیش‌تر در مرحله گروهی، هادی محمدی و محمد جواد حسین‌نژاد در دیدار طلایی‌پوشان با نیروی هوایی از زمین اخراج شده بودند و محمد دانشگر در دیدار رفت سپاهان - الهلال کارت قرمز گرفته بود.

پس از اخراج یزدانی، الهلال انرژی مضاعفی برای پیروزی گرفت و سالم الدوسری در دقیقه ۷۶، گل تساوی را برای میزبان به ثمر رساند. این پایان کار نبود و روبن نِوِس، دروازه سپاهان را در دقیقه ۸۲ با شوتی زیبا گشود تا نسخه سپاهان با این گل پیچیده شود. بازی با برتری ۲ بر یک الهلال رو به اتمام بود که الکساندر میتروویچ در دقیقه ۷+۹۰ گل سوم تیم میزبان را به ثمر رساند و به سنگینی شکست سپاهان افزود.

می‌توان این دیدار را تکراری از بازی رفت دو تیم توصیف کرد. جایی که سپاهان از حریف پیش افتاد و یک بازیکن نماینده ایران کارت قرمز گرفت، اتفاقی که باعث شد الهلال به بازی برگردد و سپاهان را شکست بدهد.

سپاهان که در دیدار رفت نیز با نتیجه ۳ بر یک مغلوب الهلال شده بود، در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد تا تنها نماینده باقیمانده ایران در لیگ قهرمانان آسیا نیز از رقابت‌ها کنار برود. الهلال نیز به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت و در این دور، مقابل هموطن خود یعنی الاتحاد صف‌آرایی می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر