دستگیری سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت توسط پلیس یونان

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند.

دستگیری سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت توسط پلیس یونان

به گزارش مملکت آنلاین، پلیس یونان اعلام کرد که مقامات این کشور موفق به دستگیری یکی از اعضای ارشد یک باند بین‌المللی که فرآورده‌های نفتی آمریکای لاتین را برای فروش غیرقانونی در سراسر جهان قاچاق می کرد شدند. سود تخمینی این باند قاچاق سوخت بیش از ۲۱ میلیارد دلار برآورد شده است.

یک مقام پلیس که ترجیح داد نامی از او فاش نشود به خبرگزاری رویترز گفت که این عضو باند قاچاق سوخت، یک تبعه ایتالیایی است و پیش‌تر حکم جلب او توسط پلیس بین‌الملل (اینترپل) صادر شده بود تا اینکه روز جمعه در حومه جنوبی شهر آتن او را مشاهده می‌کنند.

این مقام امنیتی گفت که حکم جلب و استرداد این مرد به ونزوئلا به دلایل کیفری متعدد از جمله قاچاق و تجارت غیرقانونی منابع راهبردی صادر شده است.

 در بیانیه‌ پلیس اعلام شد که این گروه با سرقت فرآورده‌های سوختی، محموله‌های مورد نظر را در بنادری در آمریکای لاتین بر روی تانکرهای نفتی خود بارگیری می‌کردند و با خاموش کردن فرستنده‌های ردیابی،‌ معامله‌گران حوزه ترابری دریایی را فریب می‌دادند.

پلیس گفت که این سازمان جنایی بیش از ۲۱ میلیارد دلار از محل قاچاق فرآورده‌های سوختی سود برده است و همین موضوع سبب ضرر و زیان معامله‌گران و کشورها شده است.

در این بیانیه نام فرد مظنون فاش نشده است.

انتهای پیام/

منبع: یورونیوز

ارسال نظر