اولین بار، یک نماینده ناشنوا وارد مجلس آلمان می‌شود

برای اولین بار یک نماینده ناشنوا وارد مجلس آلمان می شود.

اولین بار، یک نماینده ناشنوا وارد مجلس آلمان می‌شود

به گزارش مملکت آنلاین،  هفته آینده مجلس فدرال آلمان (بوندستاگ) شاهد حضور یک نماینده ناشنوا به نام هایکه هویباخ، کارمند ۴۴ ساله از حزب سوسیال‌دموکرات‌‌های آلمان (SPD) و از ایالت بایرن خواهد بود.

بربل باس، رئیس مجلس آلمان در گفتگو با گروه رسانه‌ای فونکه این کشور با اشاره به این که مجلس فدرال قصد دارد تا این نماینده جدید بتواند بدون هیچ مشکل و مانعی در کمیته‌ها و جلسات عمومی حضور یابد، توضیح داد: «در آینده، مترجمان زبان اشاره باید تمام بیانیه‌های بوندستاگ را برای هویباخ ترجمه و قابل درک کنند.»

هویباخ قرار است در کمیسیون مسکن و شهرسازی مجلس فعالیت کند.

هلموت فوگل، رئیس انجمن ناشنوایان آلمان، نیز معتقد است که ورود یک ناشنوا به قلب سیاست آلمان، "گامی مهم برای جامعه ناشنوایان" در آلمان است.

رئیس فراکسیون سوسیال دمکرات‌ها ضمن استقبال از حضور هویباخ در مجلس گفته است که حضور او ملاک خوبی برای سنجش رفتار و رویکردهای فراکسیون حزب راست پوپولیست موسوم به "آلترناتیو برای آلمان" با افراد دارای معلولیت است. برخی رهبران این حزب نسبت به افراد دارای معلولیت نظری منفی دارند.  

هایکه هویباخ در سال ۲۰۲۱، در انتخابات بوندستاگ و در حوزه انتخابیه شهر آگسبورگ شرکت کرد، اما نتوانست وارد پارلمان شود. او در سال ۲۰۱۹ به حزب SPD (حزب سوسیال‌دموکرات‌‌های آلمان) پیوسته بود. هویباخ در طول مبارزات انتخاباتی خود همواره به کمک مترجمان زبان اشاره متکی بوده است.

با خروج اخیر یکی از نمایندگان فهرست انتخاباتی سوسیال دمکرات از مجلس برای انجام مأموریتی دیگر، هویباخ که اولین نفر ذخیره در این فهرست انتخاباتی بود حالا وارد مجلسی می‌شود که هنوز حدود دو سال تا پایان کارش باقی مانده است.

انتهای پیام/

منبع: دویچه وله

ارسال نظر