شهدای غزه به ۳۱ هزار تن نزدیک شد

در صد و پنجاه و دومین روز تجاوز اشغالگران به نوار غزه مقاومت فلسطین به مقابله با ارتش اشغالگر در جبهه‌های مختلف جنگی ادامه داده و سربازان و خودروهای آن‌ها را هدف قرار می‌دهد. سازمان ملل نیز از شکست تلاش‌ها برای از سرگیری کمک‌رسانی به شمال نوار غزه که در آستانه قحطی قرار دارد، خبر داد.

شهدای غزه به ۳۱ هزار تن نزدیک شد

به گزارش مملکت آنلاین، گردان‌های القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی امروز-چهارشنبه- اعلام کرد: یک نفربر اشغالگران از نوع «نمیر» را با گلوله تاندم در جنوب محله الزیتون در شهر غزه هدف قرار دادیم.

گردان‌های القدس همچنین گفت: با موجی از حملات خمپاره‌ای مقر فرماندهی و کنترل دشمن صهیونیستی را در جنوب شهر غزه هدف قرار دادیم.

این در حالی است که رسانه‌های عبری نوشتند: حادثه سختی در نوار غزه رخ داد و سربازان مجروح اسرائیلی با هواپیما به بیمارستان‌های اسرائیل منتقل شدند.

در این راستا گردان‌های المجاهدین، شاخه نظامی جنبش مجاهدین فلسطین تاکید کرد که روز سه‌شنبه توانستند یک سرباز اسرائیلی را در جنوب محله زیتون هدف تیراندازی قرار دهند.

گردان‌های شهدای الاقصی نیز نتیجه عملیات‌های انجام شده در ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد که شامل ۲۲ مأموریت یعنی درگیری‌های شدید و هدف قرار دادن تجمعات خودروهای ارتش اشغالگر با خمپاره در محورهای مختلف جنگی بود.

این عملیات همچنین شامل هدف قرار دادن یک دستگاه تانک اشغالگران با گلوله آرپی جی در غرب شهر خان یونس در جنوب نوار غزه بود که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از نیروهای ارتش اسرائیل شد.

گردان‌های مجاهدین و شهدای الاقصی در چارچوب همکاری جناح‌های مختلف نظامی مقاومت فلسطین در مقابله با نیروهای متجاوز صهیونیست عملیات مشترکی را انجام دادند که در آن تجمع نیروهای اشغالگر در جنوب غزه را با موشک‌های کوتاه برد هدف قرار دادند.

در ادامه عملیات ارتش اشغالگر در شهرک حمد در خان یونس در جنوب نوار غزه خبرنگار الجزیره گفت: بمباران شدید و مستمر اسرائیل شهرک حمد و مناطقی در شمال خان یونس را هدف قرار داد.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که در بمباران رژیم صهیونیستی که مرکز بنی سهیلا در شرق خان یونس را هدف قرار داد، ۲ فلسطینی شهید و مجروح شدند.

این در حالی رخ می‌دهد که تعدادی دیگر نیز در گلوله باران توپخانه‌ای اشغالگران در مجاورت مدرسه الشوکه در شرق رفح در جنوب نوار غزه زخمی شدند. همچنین توپخانه اشغالگران منطقه فرودگاه ویران شده غزه در شرق شهر رفح را هدف قرار داد.

ماه گذشته، اشغالگران بمباران شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه در مرز با مصر را تشدید کردند، جایی که حدود ۱.۵ میلیون نفر در آن حضور دارند.

ارتش رژیم صهیونیستی در جریان تجاوزات خود به شهرک عبسان، بیمارستان تخصصی الجزایر در عبسان الکبیره در شرق خان یونس را منهدم کرد.

همچنین تعدادی از فلسطینی‌ها در حملات توپخانه‌ای در اردوگاه البریج شهید و زخمی شدند.

توپخانه رژیم صهیونیستی شرق البریج، المغراقه، الزهرا و شمال اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد.

در این خصوص وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ کشتار علیه خانواده‌ها در نوار غزه انجام داد که منجر شد ۸۶ تن شهید و ۱۱۳ تن زخمی شوند.

این وزارتخانه افزود تعدادی از قربانیان همچنان زیر آوار و در جاده‌ها هستند و اشغالگران مانع از رسیدن کادر آمبولانس و دفاع مدنی به آنها می‌شوند. تلفات تجاوزات اسرائیل از هفتم اکتبر به ۳۰ هزار و۷۱۷ شهید و ۷۲ هزارو ۱۵۶ مجروح رسیده‌است.

این وزارتخانه تاکید کرد اشغالگران به طور عمدی ۳۴۸ پرسنل بهداشتی را به قتل رسانده و ۲۶۹ تن دیگر در راسآنها  مدیران بیمارستان‌های خان یونس و شمال غزه را دستگیر کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر