هوش مصنوعی اپل رونمایی شد

اپل از هوش مصنوعی خود رونمایی کرد.

هوش مصنوعی اپل رونمایی شد

به گزارش مملکت آنلاین، اپل از هوش مصنوعی خود با عنوان «هوش اپل» (Apple Intelligence) رونمایی‌ کرد.

اپل قرار است از این هوش مصنوعی برای تقویت نرم‌افزارهای دستگاه‌های الکترونیکی تولیدیش استفاده کند.

تیم کوک، مدیرعامل اپلی در افتتاحیه کنفرانس جهانی سالانه توسعه‌دهندگان اپل (WWDC) گفت: «تحولات اخیر در هوش مصنوعی مولد و مدل‌های زبانی بزرگ (LLM) قابلیت‌های نیرومندی را ارائه می‌دهند که فرصتی برای ارتقای تجربه استفاده از محصولات اپل را پدید می‌آورند.»

او همچنین تاکید کرد که حفاظت از حریم خصوصی در هوش مصنوعی جدید اپل تعبیه شده است تا دستیار هوشمند سیری و دیگر محصولات اگرچه اطلاعات کاربر را سرقت نمی‌کنند، هوشمند‌تر شوند.

هوش مصنوعی اپل فقط روی آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس اجرا می‌شود

اپل با معرفی iOS 18 سرانجام گام مهمی در حوزه‌ی هوش مصنوعی برداشت. اپل هوش مصنوعی خود را «هوش اپل» می‌نامد؛ مشابه اقدامی که سامسونگ هنگام معرفی سری گلکسی S24 با عنوان «گلکسی AI» انجام داد.

همه‌ی کاربران آیفون قادر به استفاده از هوش مصنوعی اپل نخواهند بود. به دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری، تنها دو مدل از آیفون‌ از قابلیت‌های هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کنند: آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس.

مدل‌هایی از آیپد و مک بوک که از تراشه‌های سری M1 یا جدیدتر استفاده می‌کنند، از قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل پشتیبانی خواهند کرد.

اپل احتمالا در شهریور امسال از سری آیفون ۱۶ رونمایی خواهد کرد. انتظار می‌رود تمام مدل‌های آیفون ۱۶ از هوش مصنوعی بهره‌مند شوند.

photo_2024-06-11_00-10-34

یکی از قابلیت‌های هیجان‌انگیز هوش مصنوعی اپل، ساخت ایموجی‌های جدید با فرمان متنی است که به رسم اپل، Genmoji نام گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر