آغاز پرداخت غرامت اپل به آیفون‌دارها بدلیل کاهش سرعت عمدی مدل‌های قدیمی

در پی ادعاهای کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی؛ اپل پرداخت غرامت به کاربران آمریکایی را آغاز کرد.

آغاز پرداخت غرامت اپل به آیفون‌دارها بدلیل کاهش سرعت عمدی مدل‌های قدیمی

به گزارش مملکت آنلاین، شرکت «اپل» پرداخت غرامت به گروهی از کاربران برخی مدل‌های آیفون را بر سر ادعای کاهش عمدی سرعت این گوشی‌های هوشمند آغاز کرده است.

پرداخت غرامت به این گروه از کاربران در پی دستیابی به توافقی حقوقی صورت می‌گیرد. با این حال «اپل» تاکنون به هیچ‌گونه کار خلافی در زمینه کاهش سرعت گوشی‌های هوشمند ساخت این شرکت اذعان نکرده است. 

مدل‌هایی که صاحبان آنها در آمریکا از «اپل» غرامت خواهند گرفت آیفون‌های شش، شش پلاس، شش اس، شش اس پلاس و اس ای هستند که پیش از روز ۲۱ دسامبر ۲۰۱۷ با آپدیت نرم‌افزاری آی‌اواس ۱۰.۲.۱ (iOS 10.2.1) یا آپدیت‌های بعدی فعال بوده باشند. 

صاحبان آیفون‌های هفت و هفت پلاس نیز که از آپدیت ترم‌افزاری آی‌او‌اس ۱۱.۲ استفاده کرده باشند غرامت دریافت خواهند کرد. کاربران این مدل‌ها به طور میانگین حدود ۸۴ یورو غرامت خواهند گرفت. 

پیش‌بینی می‌شود ارزش کل توافق حقوقی اپل برای پرداخت غرامت به ۴۵۰ میلیون یورو برسد. 

شرکت «اپل» پیش از این کاهش سرعت مدل‌های قدیمی آیفون را از طریق تضعیف باتری آنها پذیرفته بود. البته «اپل» هدف از این کار را حفاظت از اجزای گوشی‌های هوشمند خود عنوان کرده بود.

«اپل» تاکید کرده است که «هرگز» به طور عمدی عمر محصولات خود را کوتاه نمی‌کند. 

این شرکت آمریکایی پیش از این در پرونده‌های مشابهی نیز در ایالت‌های آریزونا و کالیفرنیا حاضر به پرداخت غرامت شده بود. «اپل» در هر کدام از این دوایالت آمریکا حاضر به پرداخت ۱۰۳ و ۴۵۷ میلیون یورو شده بود.

انتهای پیام/

منبع: یورونیوز

ارسال نظر