دلیل اختلال سامانه بهین یاب

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تدوین برنامه تولید رشته فعالیت‌ها در دستور کار است، دلیل اختلال سامانه بهین یاب را مشکلات مربوط به راه‌اندازی نسخه جدید عنوان کرد.

دلیل اختلال سامانه بهین یاب

به گزارش مملکت آنلاین، سید رضا فاطمی امین در حاشیه نشست هم‌اندیشی با تشکل‌ها و انجمن‌های فعال در بخش صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شرکت‌های بورسی که ۵۰ درصد تولید را در اختیار دارند و شرکت‌های بزرگ هستند، در شهریور ۶.۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد تولید داشتند. این عدد در مهر به ۷.۷ درصد رسید.

وی افزود: علاوه بر نقشه راه کلی برای صنعت، برای هر رشته فعالیت برنامه دقیق با مشارکت فعالان صنعتی تدوین می‌شود.

فاطمی امین در پاسخ به سوال درباره اختلال در سامانه مهین یاب نیز گفت: سامانه بهین یاب تغییر نسخه داشت و ارتقا پیدا کرده است. مشکلات موجود هم مربوط با راه‌اندازی نسخه جدید بود که در حال برطرف شدن است و بیشتر مشکلات آن هم تاکنون رفع شده است.

وی در پاسخ به سوال دیگر درباره سرنوشت طرح تفکیک وزارت صمت، گفت که این موضوع منتفی شده است.

این مقام مسئول همچنین در نشست هم‌اندیشی با تشکل‌ها و انجمن‌های فعال در بخش صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، اظهار کرد: بخشی از این ارز مربوط به نهادهای دامی، ذرت، جو و غیره بود، اما بخش دیگری از ارز ۴۲۰۰ تومانی بابت نرخ محاسبه عوارض گمرکی بود که تورم زیادی ایجاد می‌کرد. برای جبران این تورم سود بازرگانی زیر ۳۵ و ۴۰ درصد که در اختیار دولت بود نصف و برخی یک‌چهارم تعیین شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با بیان اینکه برای سال جاری عوارض گمرکی ماشین آلات و مواد اولیه تولید نیز از چهار به یک درصد کاهش پیدا کرد، تاکید کرد که این رقم فقط مربوط به سال جاری تعیین شده است.

وی از عرضه دو برابری فولاد در بورس کالا در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: اصرار وزارت صمت بر این است که همه زنجیره فولاد وارد بورس کالا شود.

وی با اشاره به قیمت گذاری دستوری خودروها در سال‌های گذشته، تصریح کرد: در سال‌های اخیر شاهد فشار شورای رقابت و الزام قیمت‌گذاری دستوری بودیم که تبعات خوبی نداشت، اما سال گذشته برای نخستین بار از این وضعیت خارج شدیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر