مشترکین گاز کشور به ۴۰ میلیون نزدیک شد

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت گاز ایران گفت: بیش از ۳۷ و نیم میلیون مشترک گاز در کشور وجود دارد.

مشترکین گاز کشور به ۴۰ میلیون نزدیک شد

به گزارش مملکت آنلاین، مجید چگنی امروز ۱۸ آبان‌ماه در مراسم افتتاح گازرسانی به شهر شول‌آباد و ۳۸ روستای تابعه در شهرستان الیگودرز اظهار کرد: مردم پس از گذشت بیش از ۴۰ سال از عمر بابرکت جمهوری اسلامی پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند و لایق دریافت بهترین‌ها از جمله نعمت گاز هستند که ضریب این خدمت در لرستان اکنون از متوسط کشوری بالاتر است.

وی تصریح کرد: طی ۲ سال گذشته تاکنون بیش از پنج هزار و ۳۰۰ روستای مناطق کم برخوردار و ۴۳ شهر کشور از نعمت گاز بهره‌مند شده‌ و بیش از هشت هزار و ۳۰۰ صنعت نیز گازرسانی شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز ایران خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۷ و نیم میلیون مشترک گاز در کشور وجود دارد که لزوم صرفه‌جویی به‌منظور جلوگیری از افت فشار و قطع شبکه برای سایر مناطق به‌خصوص در زمستان ضروری است.

چگنی اضافه کرد: روند اشتراک‌پذیری در برخی مناطق تا حدودی کند است که باید تلاش شود هرچه سریع‌تر این مشکلات رفع شود.

وی بیان کرد: بیش از ۹۸ و نیم درصد از شهرهای کشور گازرسانی شده است و تا پایان سال نیز ضریب بهره‌مندی روستاها از این خدمت به ۹۰ درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز ایران ادامه داد: بیش از ۹۹ و هفت‌دهم درصد از شهرهای لرستان گازرسانی شده‌اند و گازرسانی به ۱۸۰ روستای این استان نیز در دست انجام است.

چگنی اظهار کرد: همچنین ۳۹۰ روستای لرستان نیز با وجود صعب‌العبور بودن برخی مناطق در مدت فعالیت دولت سیزدهم از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر