سیل، محور بردسکن به طبس را بست

رییس اداره راهداری، حمل و نقل جاده‌ای بردسکن از مسدود شدن محور بردسکن به طبس به دلیل سیلاب خبر داد.

سیل، محور بردسکن به طبس را بست

به گزارش مملکت آنلاین، علی‌اکبر یوسفیان با بیان اینکه از روز گذشته به دلیل بارش‌های شدید و سیلاب، حوزه خراسان جنوبی با مشکل مواجه شد، اظهار کرد: از صبح مسیر تپه طاق به عشق‌آباد و در ادامه از عشق‌آباد به طبس به دلیل خرابی جاده و تخریب ابنماها مشکلاتی به وجود آمد و عملاً تردد با مشکل مواجه شد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل تخریب ابنماها و نبود ایمنی کافی برای تردد رانندگان، راهداری خراسان جنوبی اعلام نمود مسیر بردسکن به طبس را مسدود اعلام کنیم که با هماهنگی اداره کل این اقدام صورت گرفت.

رییس اداره راهداری، حمل و نقل جاده‌ای بردسکن با بیان اینکه هنوز گزارشی مبنی بر بازگشایی این محور از سوی خراسان جنوبی اعلام نشده است، تصریح کرد: تا زمانی که مرمت تخریب‌ها صورت نگیرد امکان بازگشایی نیست.

وی با اشاره به اینکه هنوز شرایط تردد در این محور مهیا نشده است، عنوان کرد: از میدان ورودی بردسکن اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت گرفته و رانندگان از مسیر جایگزین بجستان به سمت طبس می‌روند.

یوسفیان با بیان اینکه محورهای شهرستان بردسکن مشکلی ندارند و تردد در جریان است، افزود: فقط محور روستایی سرنخواب مشکل داشت که با تلاش نیروهای راهداری بازگشایی انجام شده است.

وی از آماده‌باش ستاد مدیریت و همچنین نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خبر داد و گفت: اکنون نیروها در محورها مستقر هستند.

رییس اداره راهداری، حمل و نقل جاده‌ای بردسکن خاطرنشان کرد: با توجه به مسدود بودن محور بردسکن به طبس اکنون دو اکیپ شامل خودروهای سبک و دستگاه‌های سنگین در محور مسیر بردسکن-درونه مستقر هستند.

وی از لایروبی و پاک‌سازی داخل آبنماها برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل خبر داد و افزود: لایروبی آب‌نمای درونه و قبل از ابراهیم‌آباد انجام شده است.

رییس اداره راهداری، حمل و نقل جاده‌ای بردسکن افزود: چون آب رودخانه فصلی دهن قلعه به کال شور رسیده امکان دارد در این منطقه عصر امروز سیلاب داشته باشیم.

وی با توجه به شرایط جوی از شهروندان خواست رعایت سرعت مطمئنه را داشته و وقتی به آبنماها می‌رسند بیشتر مراقب باشند تا با مشکل مواجه نشوند.

یوسفیان در پایان تصریح کرد: با توجه به شدت بارندگی‎ها و آبگرفتگی و سیلاب در محورها از شهروندان درخواست می‎شود با احتیاط رانندگی کرده و به هیچ عنوان قصد عبور از سیلاب و محورهایی که دچار آبگرفتگی شده را نداشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر