مشهد در تابستان با بحران سخت آب مواجه خواهدبود

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: تابستان امسال با در نظر داشتن کمبود ۶ هزار لیتر برثانیه آب شرب، تابستان سختی را برای تامین آب کلانشهر مشهد رقم زده است.

مشهد در تابستان با بحران سخت آب مواجه خواهدبود

به گزارش مملکت آنلاین، محمدعلی نعمت نژاد روز پنجشنبه در نشست شورای اداری خراسان رضوی در محل استانداری افزود: چهار سد طرق، کارده، ارداک و دوستی تامین کننده آب شهر مشهد هستند.

وی ادامه داد: اکنون مخازن سد دوستی فقط پنج درصد، سد طرق ۱۳ درصد، کارده ۱۵ درصد و سد ارداک ۲۰ درصد آب دارد و طبق پیش بینی ها در تابستان آب سدها را نخواهیم داشت.

مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: به طور متوسط هم اکنون مصرف آب مشهد هفت هزار و ۱۵۰ لیتر بر ثانیه است که این رقم در تابستان به ۱۳ هزار و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه می رسد.

به گفته وی، برای تامین ۶ هزار و ۵۰ لیتر کسری آب در مشهد از هم اکنون با همکاری شرکت آبفا مشهد، ۱۶ طرح تامین آب را برنامه ریزی کرده ایم.

نعمت نژاد بیان کرد: ۴۴ هزار میلیارد ریال بودجه برای اجرای این طرح ها تصویب و ابلاغ شده و امیدواریم طبق برنامه زمان بندی شده طرح ها را به سرانجام برسانیم.

وی ادامه داد: تامین کسری آب از طریق چاه های آب شخصی و مجموعه های دولتی انجام می شود، چنانچه پارسال نیز کمبود پیک مصرف آب اینگونه تامین شد.

به گفته وی، لازم است آب چاه ها به شبکه آب شرب مشهد وصل شود که این موضوع همراهی دستگاهها در تامین کسری آب مشهد در پیک تابستان را می طلبد.

وی اظهار کرد: برای تامین آب شرب تابستانی سایر شهرهای استان خراسان رضوی، مجوز حفر ۱۳۰ حلقه صادر شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی از افتتاح رسمی سد "تبارک" قوچان در دور دوم سفر رییس جمهور به این استان خبر داد.

به گفته وی، موضوع قطع برق چاه‌های کشاورزی پارسال مد نظر بود و امسال نیز این روند به مدت ۵ ساعت در روز در همه بخش ها از جمله چاه ها نیز اعمال می شود.

نعمت نژاد ادامه داد: تلاش شده با توجه به الگوی کشت و با هماهنگی امسال قطعی برق پیگیری شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر