نصف شدن میزان بارندگی در استان قزوین

کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: میزان بارش‌ها در استان قزوین نسبت به بلند مدت (۳۰ سال گذشته) با کاهش ۴۵.۵ بارندگی روبرو است.

نصف شدن میزان بارندگی در استان قزوین

به گزارش مملکت آنلاین، مهدی آخوندی کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: میزان بارش استان قزوین از ابتدای سال زراعی (از مهرماه سال جاری تا ۳۱ شهریور سال آینده) ۷۴.۶ میلی متر بوده است.

وی میزان بارش‌های استان را در بلند مدت ۱۳۷ میلی متر اعلام کرد و افزود: این در حالی است که با توجه به میزان بارش‌های امسال استان در سال زراعی، قزوین نسبت به بلند مدت ۶۲.۴ میلی متر، یعنی معادل ۴۵.۵ درصد کاهش داشته و در این حیث رتبه ۱۲ کشور را داریم.

کارشناس هواشناسی استان قزوین، میزان بارش‌های سال گذشته استان را (از اول مهرماه تا ۲۲ بهمن) ۶۷.۹ میلی دانست و گفت: این میزان بارش نسبت به امسال ۶.۷ میلی متر، یعنی معادل ۹.۸ درصد افزایش بارش ثبت شده است.

آخوندی تاکید کرد: میزان بارندگی سال زراعی استان ۳۰۷ میلی متر است که تا الان معادل ۲۴.۳ درصد از این مقدار بارش را کسب کرده ایم.

وی با اشاره به میزان بارندگی‌های مرکز استان، خاطرنشان کرد: میزان بارش‌ها در شهرستان قزوین به عنوان مرکز استان از ابتدای سال زراعی تاکنون ۹۱.۷ میلی متر بارش داشته ایم که این میزان نسبت به بلند مدت ۶۹.۸ میلی متر کاهش و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶.۴ میلی متر افزایش بارش داشته ایم.

به گفته کارشناس هواشناسی استان قزوین، کمترین میزان بارش‌های استان قزوین طی سال جدید مربوط به شهرستان بویین زهرا با ۴۹.۲ میلی متر مربوط بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر