برخی شهرهای آذربایجان‌شرقی هم سفیدپوش شد

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: بارش برف طی ۲۴ ساعت گذشته از آخرین ماه پاییز، برخی شهرهای استان را سفیدپوش کرد.

برخی شهرهای آذربایجان‌شرقی هم سفیدپوش شد

به گزارش مملکت آنلاین، محمد امیدفر، افزود: مردم شهرهای هریس، کلیبر، سراب و هوراند شاهد اولین بارش برف در سال جاری بودند و هم اکنون بارش برف و پدیده مه در منطقه ارسباران ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی از روز گذشته به استان نفوذ کرده و موجب بارش برف و باران در شهرها شده است، اظهار داشت: این سامانه بارشی از امروز در اغلب شهرهای استان ضعیف می شود ولی در منطقه ارسباران بارش ادامه می یابد.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: به دنبال بارش برف و باران و بروز مه، احتمال لغزندگی و اختلال در تردد، کاهش دید افقی به ویژه در مناطق سردسیر و جاده های کوهستانی دور از انتظار نبوده و توصیه می شود، مردم و مسافران به هنگام تردد در این مناطق احتیاط کنند.

امیدفر، با اشاره به کاهش محسوس دمای استان بین ۲ تا ۶ درجه سانتی گراد، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ورزقان با دمای چهار درجه زیر صفر و جلفا، شبستر، عجبشیر، بناب و بندر شرفخانه با چهار درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در این مدت به سه درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.

وی یادآوری کرد: در این مدت اغلب شهرهای استان شاهد بارش برف و باران بودند که بیشترین بارش به میزان ۴.۱ از میانه و کمترین بارش به میزان سه دهم از چاراویماق گزارش شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

  • ناشناس ارسالی در

    رحمت الاهی مبارکه