اعلام برنامه‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دهه فجر

برنامه‌ها و نشست‌های فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ایام ۴۵ امین سال پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.

اعلام برنامه‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دهه فجر

به گزارش مملکت آنلاین، برنامه‌ها و نشست‌های فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای ایام ۴۵ امین سال پیروزی انقلاب اسلامی توسط روابط عمومی این سازمان اعلام شد.

زمان برگزاری نشست معرفی و بررسی کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» به عنوان هفتمین کتاب از صد کتاب ماندگار قرن یکشنبه ۱۵ بهمن ساعت ۱۰ است.

همچنین نشست‌های «بنیاد فورد: نفوذ فرهنگی و تبلیغ آمریکاگرایی در دوره پهلوی دوم»، «نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در پیروزی انقلاب اسلامی» و نیز «نقش زنان در انقلاب اسلامی ایران»، «کارنامه ساواک: واکاوی بر پایه اسناد»، «کتابخانه ملی پس از پیروزی انقلاب اسلامی: ۴۵ سال گردآوری، حفاظت، سازماندهی و اشاعه اطلاعات میراث مکتوب» ازجمله نشست‌های تخصصی این ایام است که با نگاه به اسناد تاریخی برگزار می‌شود.

برپایی سه نمایشگاه در ساختمان آرشیو ملی (واقع در اتوبان حقانی نبش خیابان کوشا) با عنوان «مسیر انقلاب» و مشتمل بر تصاویر تاریخی امام خمینی از پاریس تا مدرسه علوی و نیز نمایشگاه منابع کتابی تاریخ انقلاب اسلامی در تالار ایران‌شناسی و نمایشگاه «نقش زنان در انقلاب اسلامی ایران» در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان از جمله برنامه‌های این دهه به شمار می‌رود.

اهدای منابع کتابخانه‌ای به ۴۵ منطقه کم‌برخوردار روستایی و عشایری و نیز برپایی نمایشگاه‌های مجازی با موضوعات مرتبط با پیروزی انقلاب و همچنین برگزاری کارگاه آموزشی «اصول کلی حفاظت پیشگیرانه» از دیگر برنامه‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دهه فجر است.

همچنین در این ایام، شماره جدید نشریه سندنگار ویژه اسناد و تصاویری از انقلاب اسلامی ایران منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر