تایید کسب سهمیه المپیک شمشیربازی ایران

فدراسیون جهانی شمشیربازی فهرست تیم های المپیکی این رشته را نهایی و اعلام کرد، بر این اساس نام تیم اسلحه سابر مردان ایران وارد فهرست المپیکی های این اسلحه شد.

تایید کسب سهمیه المپیک شمشیربازی ایران

به گزارش مملکت آنلاین و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، فدراسیون جهانی شمشیربازی با توجه به اتمام فصل رویدادهای گزینشی المپیک و لحاظ کردن امتیاز تیم های شرکت کننده و همچنین رنکینگ جهانی، فهرست تیم های المپیکی شده در هر سه اسلحه سابر، اپه و فلوره مردان و بانوان را نهایی و اعلام کرد.

بر این اساس نام تیم ملی اسلحه سابر مردان ایران در فهرست تیم های المپیکی این اسلحه قرار گرفته است. تیم ایران سهمیه خود را درجریان جام جهانی مجارستان قطعی کرد که با توجه به فهرست اعلام شده، از طرف فدراسیون جهانی هم تایید رسمی شده است.

رقابت های شمشیربازی المپیک در هر اسلحه با حضور ٨ تیم برگزار می شود. ایران در کنار کره جنوبی، آمریکا، مجارستان، فرانسه،ایتالیا، مصر و کانادا تیم های حاضر در اسلحه سابر مردان هستند.

رقابت های شمشیربازی المپیک در بخش انفرادی هم برگزار می شود. بر اساس فهرست اعلام شده توسط فدراسیون جهانی شمشیربازی، ایران به واسطه سهمیه تیمی که در اختیار دارد، در بخش انفرادی اسلحه سابر بازی ها سه نماینده خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر