امروز اولین بازی تیم ملی فوتبال در سال ۱۴۰۳

ایران در نخستین بازی خود در سال نو از ترکمنستان پذیرایی می‌کند.

امروز اولین بازی تیم ملی فوتبال در سال ۱۴۰۳

به گزارش مملکت آنلاین، تیم ملی ایران در جریان هفته سوم مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۶ از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی مقابل ترکمنستان صف‌آرایی می‌کند.

یوزهای فوتبال آسیا در گروه E مقدماتی جام‌جهانی با تیم‌های ازبکستان، ترکمنستان و هنگ‌کنگ هم‌گروه‌اند که ۲ بازی اخیر را با پیروزی ۴ بر صفر مقابل هنگ‌کنگ و تساوی ۲ بر ۲ برابر ازبکستان پشت سر گذاشته‌اند و در حال‌حاضر با ۴ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به ازبک‌ها صدرنشین گروه‌شان هستند.

جالب است بدانید، میانگین سن لیست جدید تیم ملی ۲۶ سال است که نسبت به جام ملت‌های آسیا، ۲ سال جوان‌تر شده و حضور چهره‌های جدید و عدم دعوت از برخی بازیکنان قدیمی توسط سرمربی تیم‌ملی در این دیدار جالب توجه خواهد بود.

آخرین نبرد دو تیم به ۹ سال پیش برمی‌گردد؛ دیداری که در چارچوب مسابقات انتخابی جام‌جهانی بود و تیم تحت فرمان کارلوس کی‌روش با سه گل مرتضی پورعلی‌گنجی، سعید عزت‌اللهی و اشکان دژاگه در برابر تک گل مکان ساپاروف به برد ۳ بر یک دست پیدا کرد.

به روایت آمار:

۲ تیم تاکنون ۸ بار به مصاف هم رفته‌اند که ۳ بازی را ایران برده، ۲ بازی را ترکمنستان و ۳ بار هم نتیجه مساوی به دست آمده است.

۱۸ توپ از خط دروازه‌ها عبور کرده که ۱۰ گل از آن یوزها و ۸ گل از آن ترکمنستانی‌ها بوده است.

هر دو برد ترکمن‌ها برابر ایران در سال ۱۹۹۶ میلادی به دست آمده است. این تیم طی ۲ بازی دوستانه با نتیجه مشابه یک بر صفر ایران را مغلوب کرد و درحال حاضر ۲۸ سال است که قادر به شکست یوزها نشده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر