چند ساعت مانده تا آغاز دربی، هر دو داور زن شهرآورد کنار گذاشته شدند

با وجود خبرهای اعلام شده از سوی فدراسیون، خبری از حضور مهسا قربانی در تیم داوری دربی نخواهد بود و مسابقه دربی بدون داور زن برگزار می‌شود.

چند ساعت مانده تا آغاز دربی، هر دو داور زن شهرآورد کنار گذاشته شدند

به گزارش مملکت آنلاین ، فوتبال ۳۶۰ نوشت: مسئولان فدراسیون فوتبال با توجه به فشارهای وارده از کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا تصمیم گرفتند تا برای مسابقه دربی، به سراغ انتخاب داور زن بروند. همین مسئله باعث شد تا در حاشیه مراسم روز درختکاری در مرکز ملی فوتبال، خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران رسماً اعلام کند که مهسا قربانی قرار است به عنوان داور (VAR) در تیم داوری مسابقه دربی حضور پیدا کند و افشاریان در صحبت‌های حضور قربانی در مسابقه دربی را قطعی اعلام کرد!

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال هم در جریان برگزاری مراسم روز جهانی فوتبال زنان نه‌تنها حضور مهسا قربانی در تیم داوری دربی را تایید کرد که در صحبت‌هایش توضیح داد که قرار است مهناز ذکایی هم در تیم داوری دربی حضور پیدا کند و موعود بنیادی‌فر هم دیگر داور حاضر در اتاق (VAR) دربی خواهد بود. در همان ساعات ابتدایی بعد از انتخاب ذکایی به عنوان یکی از داوران دربی بود که زمزمه‌هایی درباره احتمال عدم حضور مهناز ذکایی در مسابقه دربی مطرح شد.

ذکایی، اولین قربانی در مسیر حذف داوران زن

مهناز ذکایی که در حال حاضر به عنوان یکی از داوران حاضر در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۰ دختران آسیا در تاشکند حضور دارد، در شرایطی از سوی فدراسیون فوتبال به عنوان یکی از داوران مسابقه دربی انتخاب شد که تصویری از او در ورزشگاه آزادی در حمایت از تیم پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا منتشر شد. انتشار این تصویر باعث شد تا هواداران استقلال نسبت به انتخاب ذکایی موضع بگیرند؛ البته که در آن مقطع، اکثریت کارکنان زن فدراسیون فوتبال به‌واسطه خطر ایجاد شده پیرامون تعلیق فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی تهران برای تماشای مسابقه فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کرده بودند.

رسانه‌های غیرورزشی همزمان با اعلام اسامی داور زن برای مسابقه دربی، خبر از تشکیل پویش برای لغو انتخاب آن‌ها دادند. در همین راستا بود که خبر عدم حضور مهناز ذکایی در تیم داوری مسابقه دربی رسمیت پیدا کرد و بعد از لغو حضور او در مسابقه دربی، زمزمه‌هایی درباره احتمال حذف مهسا قربانی هم مطرح شد. روز گذشته لیست داوران مسابقه دربی در شرایطی اعلام شد که جزئیات تیم داوری حاضر در اتاق (VAR) رسماً اعلام نشد و همین مسئله بیش از پیش شائبه‌برانگیز شد.

حضور قربانی در دربی هم منتفی شد!

وحید کاظمی که مسئولیت قضاوت مسابقه امروز را برعهده دارد، ساعتی پیش همراه با سعید قاسمی، حسن انتظاری و پیام حیدری در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردند تا از آخرین شرایط ورزشگاه بازدیدی داشته باشند. موعود بنیادی‌فر به همراه سعدالله گل‌مرادی از تاجیکستان هم داوران اتاق (VAR) هستند که در بازدید امروز حضور داشتند اما خبری از حضور مهسا قربانی در این بازدید نبود تا شائبه حذف قربانی از فهرست داوری دربی رسمیت پیدا کند.

در پیگیری جزئیات حذف مهسا قربانی از تیم داوری دربی، مسئولان مربوطه در این زمینه پاسخگو نبودند. با این وجود، پیگیری‌ها از منابع مطلع حکایت از آن دارد که حذف قربانی از تیم داوری مسابقه دربی رسمی شده و قرار است در مسابقه امشب، صرفاً موعود بنیادی‌فر و سعدالله گل‌مرادی در اتاق (VAR) حضور پیدا کنند و خبری از حضور مهسا قربانی در اتاق (VAR) نخواهد بود تا پروژه تاریخی انتخاب داور زن برای دربی منتفی شود و خبری از حضور زنان در تیم داوری مسابقه نباشد! هر چند که از پشت پرده این حذف جنجالی، فعلاً جزئیاتی مشخص نشده اما به نظر می‌رسد که فشار نهادها و رسانه‌های غیرورزشی در این مسیر موثر بوده است!

انتهای پیام/

ارسال نظر