بیانیه پرسپولیس خطاب به استقلال: از بازی مقابل ما ترس دارند

باشگاه پرسپولیس در واکنش به اطلاعیه روز گذشته باشگاه استقلال روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: باشگاه رقیب در حالی که مشخصا از تقابل با پرسپولیس ترس دارد، از حالا با بازی نخ‌نما شده، فرار رو به جلو کرده و به دنبال مشوش کردن فضا است.

بیانیه پرسپولیس خطاب به استقلال: از بازی مقابل ما ترس دارند

به گزارش مملکت آنلاین، باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه‌ای نسبت به رفتار باشگاه استقلال در خصوص شهرآورد تهران و مسائل مربوط به آن واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است:

قبل از هر چیز انتظار داریم رسانه‌ها و مسوولان ذیربط در فدراسیون فوتبال توجه داشته باشند در شرایطی که هنوز یک هفته از رقابت‌های لیگ باقی مانده تا به شهرآورد برسیم، شروع این ماجرا از جانب کدام باشگاه بوده است. چنانچه ادامه کار به بازی پینگ‌پنگ شبیه شود، مسوولیت آن با ما نیست و دفاع از خود یک حق بین‌المللی است.

ابتدا به مس‌ رفسنجان تبریک می‌گوییم که با ارائه یک بازی برتر و با شایستگی، توانست به مرحله بعد جام حذفی صعود کند اما باشگاه استقلال در پی حذف از این جام، بیانیه‌ای صادر و درست طبق پیش‌بینی دقیق ما در باشگاه پرسپولیس عمل کرد. شناخت کافی درباره کادر فنی و کادر مدیریتی استقلال، منش‌ها و حتی تلاش بر تاثیرگذاری وارونه در رسانه‌ها، برای ما جای تردید باقی نگذاشته بود که باید منتظر چه مسائلی باشیم.

در پی بازی اخیر استقلال در جام حذفی، قابل پیش‌بینی بود که این باشگاه با پرداختن به مسائل داوری این مسابقه و وارونه جلوه دادن اتفاقات، در وهله نخست تلاش می‌کند ذهن هواداران خود را دچار خطا کند. در مرحله بعدی هم سعی می‌کنند با تاثیرگذاری‌ روی رسانه‌ها، فدراسیون و سازمان لیگ، از این موضوع برای گرفتن امتیازهای غیر متعارف در لیگ برتر به ویژه در شهرآورد تهران استفاده کنند اما کیست که نداند،‌ تیمی که باید نگران بهره‌برداری رقبای خود با فشار به داوران، نه فقط برای این دیدار بلکه برای کل بازی‌های لیگ برتر باشد، پرسپولیس است. به ویژه که در شهرآورد گذشته ثابت شد، داور مسابقه با پشتیبانی VAR، جای برنده و بازنده را در آن روز و صدرنشین را در پایان نیم فصل عوض کرد و البته صدای داخل اتاق VAR هم که فاش نشد!

جالب‌تر اینجاست که غوغای کنونی آن باشگاه برای تأثیرگذاری روی داوران در حالی اتفاق افتاده که کارشناسی‌های بی‌طرفانه، بیانگر بروز اشتباهاتی به زیان مس رفسنجان است! علاقه‌ای برای ورود به جزئیات داوری این بازی نداریم چون اعضا و ارکان پرسپولیس همیشه روی کار خود متمرکز بوده‌اند اما نگاهی گذرا به اظهارات کارشناسان داوری مشخص می‌کند چه تیمی سود برده و در کمال ناباوری دنبال وارونه جلوه دادن حقایق است.

باشگاه استقلال در شرایطی درباره شهرآورد گذشته، VAR را مانع بروز اشتباهات داوری خوانده‌ که درست بعد از بازی، مشخص شد برآیند نظرات کارشناسان بر ضرر و زیان پرسپولیس از داوری بوده است. گم شدن یک پنالتی و عدم اخراج هافبک استقلال در اوایل نیمه دوم به تنهایی برای قضاوت هر هوادار بی‌طرفی کافی است.

باشگاه رقیب در حالی که مشخصا از تقابل با پرسپولیس ترس دارد، از حالا با بازی نخ‌نما شده، فرار رو به جلو کرده و به دنبال مشوش کردن فضا است. از فدراسیون فوتبال و ارکان قضایی و انضباطی آن تقاضا داریم با رصد کردن اتفاقات اخیر و رویکرد باشگاه‌ها نسبت به داوری، برخورد جدی با این رویه و عاملان آن داشته باشند.

شهرآورد پایتخت از هفته بیستم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران، ساعت ۲۰ چهارشنبه- ۲۳ اسفند- برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر