سکوت سرمربی خارجی فولاد شکست

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان از ناگفته هایی سخن گفت و عنوان کرد: من به صراحت به مدیر عامل باشگاه گفتم که اگر بازیکنانی را که نیاز داریم جذب نکنند، یک جنگجوی بدون شمشیر خواهم بود.

سکوت سرمربی خارجی فولاد شکست

به گزارش مملکت آنلاین، فولاد در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال به شکلی غیر منتظره از چادرملوی لیگ یکی با نتیجه یک بر صفر شکست خورد تا بزرگترین امیدواری‌اش برای کسب سهمیه آسیایی از طریق قهرمانی در جام حذفی را از دست بدهد.

این شکست باعث شد که باشگاه فولاد به این مارتینس، سرمربی این تیم اولتیماتوم بدهد و از احتمال برکناری این مربی صحبت کند.

مارتینس پس از این که امروز (یکشنبه) با خبر احتمال برکناری‌اش مواجه شد، مصاحبه‌ای انجام داد که در زیر می خوانید:

شرایط فولاد را تا به حال تجربه نکرده بودم

«هواداران عزیز فولاد سلام

بعد از باخت در دیدار با چادرملو، بسیار ناراحت هستم و دوست دارم احساسم و شرایط فعلی باشگاه را خدمت شما شرح دهم. در ابتدا نباید شرایط فولاد را در بدو ورودم به باشگاه فراموش کرد که با صفر امتیاز و ۱۱ گل خورده در رده آخر جدول قرار گرفته بود. باشگاه در شرایط بسیار بد و حساس قرار داشت و رختکن  هم همدل نبود، شرایطی که من قبلاً در دوران حرفه‌ای‌ام تجربه نکرده بودم. با این حال، پس از ورود بنده و کادر فنی، وضعیت باشگاه بهبود قابل توجهی پیدا کرد و در ۱۱ بازی، ۱۵ امتیاز کسب کردیم و ۷ بازی گلی دریافت نکردیم. کاری که من و کادر مربیگری‌ام به لطف تلاش، کار و تعهد بازیکنانم انجام داده‌ایم، بسیار مشهود است.

مدیرعامل فولاد با همه بازیکنان مدنظرم مذاکره نکرد

با این حال همیشه از ابتدا به  باشگاه فولاد می‌گفتم که باید چند بازیکن داخلی و خارجی جذب کنیم چون باید تیم را بهتر کنیم تا در نیم فصل دوم اذیت نشویم. دقیقا بعد از بازی با پیکان در تهران در تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۲۳، بنده با مدیر عامل جدید باشگاه جلسه گذاشته و به ایشان گفتم که تیم نیاز به شش بازیکن جدید دارد (۳بازیکن داخلی، ۱ بازیکن آسیایی، و ۲بازیکن خارجی) و بنده خواستم که شش بازیکنی که در لیست خروجی هستند را از تیم خارج کنند. متاسفانه بعد از آمدن بنده از اسپانیا، باشگاه با هیچ یک از آن شش بازیکن قطع همکاری نکرده بود و تا به امروز فقط یک بازیکن ایرانی، احسان پهلوان و یک بازیکن آسیایی، ابراهیم حصار را جذب کردند که حصار هنوز به ایران نیامده است و دلیل آن را نمی‌دانم. می‌توانید تصور کنید حضور بازیکنانی که قبلاً به ایشان اعلام کردیم که روی آنها حساب نمی‌کنیم، حرفه‌ای نیست و بدیهی است که ذهنیت آن بازیکنان برای دفاع از پرچم فولاد در این فصل دوم مناسب نیست.

در واقع اخیراً متوجه شدم که مدیر عامل باشگاه هیچ مذاکره‌ای با سایر بازیکنان داخلی در لیستی که من به او ارائه کرده‌ام آغاز نکرده و حتی در حال مذاکره با سایر بازیکنانی بود که حتی در لیست من نبودند، مانند عیسی آل کثیر. باید بدانید که بررسی بازیکنان برای اینکه ببینید آیا آنها برای فولاد مناسب هستند یا نه، کار بسیار دقیقی است و نیاز به تلاش و زمان زیادی دارد. من و کادر مربی های خود ساعت‌های زیادی را صرف شناسایی بازیکنان مناسب کردیم، اما بدیهی است که من فردی نیستم که باید با ایشان مذاکره کند و به نتیجه برسد. تا این لحظه باشگاه در جذب بازیکنان بسیار کند عمل کرده است و به همین دلیل فرصت جذب چند بازیکن عالی را از دست دادیم که در نهایت پیشنهادات دیگر را پذیرفتند.

به مدیرعامل گفتم جنگجوی بدون شمشیر خواهیم شد

من به صراحت به مدیر عامل گفتم که اگر بازیکنانی را که نیاز داریم جذب نکنند، یک جنگجوی بدون شمشیر خواهم بود. من جلسات زیادی با ایشان داشتم و نگرانی خود را در مورد اینکه چرا بازیکنان جدید را هنوز جذب نکردیم ابراز کردم با وجود اینکه پایان پنجره نقل و انتقالات نزدیک است.

گاهی اوقات احساس می‌کنم مدیران فولاد طرف ما نیستند

گاهی اوقات احساس می‌کنم مدیر عامل و افرادی که او به آنها اعتماد دارد و به او نزدیک هستند، طرف ما نیستند. به عنوان مثال بیانیه ای که باشگاه در مورد جلسه فوری پس از حذف در جام حذفی برگزار کرده بود، اطلاعاتی درز پیدا کرد که در آنجا مطرح نشده بود. همچنین بعد از انتشار پستی در یکی از صفحه های اینستاگرام هواداران منوط به اینکه مدیر عامل دیگر بنده را نمی خواهد، یکی از افراد نزدیک به مدیر عامل این پست را لایک کرده است. این کار ایشان برای باشگاه بزرگ و مثال زدنی فولاد عزیزمان غیر قابل قبول و شرم آور است.

همچنین می خواهم به حضور چند بازیکن جوان در ترکیب بازی های اخیر اشاره کنم. در سپتامبر که به فولاد آمدم به من گفتند که آکادمی برای باشگاه بسیار مهم است و باید به جوانان توجه زیادی داشته باشیم.

بنابراین، وقتی دیدم برخی از بازیکنان تمام تلاش خود را در زمین فوتبال نمی کنند، شروع به استفاده از جوانان کردم. این جوانان نه تنها بازیکنان خوبی هستند و من به آنها ایمان دارم، بلکه آینده باشگاه در فصل های آینده نیز هستند و آنها واقعاً به پرچم فولاد تعصب دارند مانند بنده. هواداران فولاد باید بدانند که من واقعاً به این مسئولیت متعهد هستم، و واقعاً می خواهم نیم فصل دوم و همچنین فصل ۲۰۲۵-۲۰۲۴ خوبی را پشت سر بگذارم و پیروزی های بیشتری برای لذت بردن شما به ارمغان بیاورم، اما من به بازیکنانی که لیست آنها را پیشتر اعلام کردم تا قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات  بصورت فوری نیاز دارم.
شما هم بنده را باور داشته باشید. من برای بازگرداندن فولاد به مسیر موفقیت، تمام زندگی خود را می گذارم و باید برای رسیدن به این هدف دست به دست هم دهیم.

زنده باد فولاد» 

انتهای پیام/

ارسال نظر