سرمربی، مدیرعامل و هافبک پرسپولیس از بازی النصر چه گفتند؟

سرمربی، مدیرعامل و هافبک پرسپولیس درخصوص بازی مقابل النصر صحبت کردند.

سرمربی، مدیرعامل و هافبک پرسپولیس از بازی النصر چه گفتند؟

به گزارش مملکت آنلاین، پرسپولیس اولین بازی خود در آسیا را مقابل النصر باخت.

رفیعی: بزرگ‌ترین ضربه نبود هواداران بود

سروش رفیعی هافبک تیم پرسپولیس پس از باخت ۲ بر صفر مقابل النصر گفت: می‌دانستیم که بازی سختی مقابل بازیکنان بزرگ و تیم خوب و پر مهره و فنی النصر داریم که می‌توانند از هر فرصتی استفاده کنند. 

او ادامه داد: متاسفانه بزرگ‌ترین ضربه‌ای که ما خوردیم نداشتن هواداران بود و البته کیفیت بسیار بد زمین چمن. نمی‌دانیم واقعا دلیل این اتفاق چیست. به هر حال باید سر فرصت مناسب گله‌ها را مطرح کرد. 

هافبک تیم پرسپولیس با اشاره به ده نفره شدن این تیم در نیمه دوم، توضیح داد: قبل از اخراج میلاد شرایط خوب بود و خوب کار می‌کردیم چون برنامه‌ریزی داشتیم. اخراج میلاد کار را سخت کرد. وقتی مقابل چنین تیم خوبی با این بازیکنان ده نفره می‌شوید کار خیلی سخت خواهد بود. روی اتفاق هم گل خوردیم و کار دشوار شد. 

او در پایان اظهار کرد: با همه این اتفاقات خیلی امیدوارانه تمرینات را انجام می‌دهیم و بسیار امیدوارم چون تیم ما رفته رفته شرایطش بهتر می‌شود. 

گل‌محمدی: اتفاقات بدی برای ما افتاد

یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: بازی تحت تاثیر اتفاقات خیلی برای ما بود. مصدومیت مهدی ترابی در دقیقه ۵ بازی تاثیر زیادی در بازی ما داشت.

او در پاسخ به این سوال که آیا برنامه پرسپولیس تحت تاثیر حضور رونالدو قرار داشت؟ گفت: رونالدو یکی از بازیکنان خوب النصر بود. آنها بازیکنان تاثیرگذاری دیگری خصوصا در فاز حمله داشتند. ما تمام ذهنمان این نبود که رونالدو را مهار کنیم. ما باید هافبک‌های کنار و گوشه‌هایشان را هم مهار می‌کردیم چون هر لحظه خطرناک بودند.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: اینکه در نیمه اول بازی صفر، صفر شد نتیجه خوبی بود و می‌توانستیم در نیمه دوم با وجود اینکه بازی سنگینی بود، خوب شروع کنیم. ما فقط می‌خواستیم بازی را ببریم که متاسفانه این اتفاق افتاد و کار را سخت کرد و نتوانستیم نتیجه لازم را بگیریم. این بازی کیفیت لازم را نداشت. انتظار داشتیم بازی قشنگ‌تری از دو تیم ببینیم اما در این زمین برآورده نشد و نتیجه را واگذار کردیم. نکته مهم این است که بتوانیم ریکاوری خوبی داشته باشیم و برای بازی بعد آماده شویم.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: گل اولی که خوردیم، گل به خودی بود و می‌توانستیم آن را نخوریم. اگر یکی از اتفاقات بین اخراج سرلک و گل اول نمی‌افتاد، این نتیجه رقم نمی‌خورد. ما در نیمه دوم خوب شروع کردیم ولی یک اخراج بچگانه کار دستمان داد و نتیجه را واگذار کردیم. به تیم باکیفیت النصر تبریک می‌گویم. این بازی‌های بزرگ باعث می‌شود که نقاط ضعفمان را پیدا کنیم و برای بازی‌های بعدی آماده شویم. اگر این اتفاقات رقم نمی‌خورد، نمی‌باختیم. زمین هم اینقدر خراب بود که روی کیفیت هر دو تیم تاثیر گذاشت.

گل‌محمدی در واکنش به اینکه آیا بازیکنانش تحت تاثیر ستاره‌های النصر بودند که عملکرد ضعیف نیمه نخست حاصل آن شد؟ بیان کرد: ما با یک تیم معمولی بازی نداشتیم. آنها یکی از مدعیان قهرمانی در آسیا هستند و فوق ستاره‌های خوبی دارند. انتظار اینکه ما با این امکانات جلوی چنین تیم‌هایی خودمان را برنده بدانیم، هر چند میزبان هم باشیم، انتظار درستی نیست. همچنین اتفاقاتی افتاد که کار را برای ما سخت کرد. اگر این اتفاقات برای حریف می‌افتاد ما برنده می‌شدیم. ما با یک تیم باکیفیت و فوق‌العاده بازی داشتیم. آنها سه روز پیش بازی کردند و خیلی‌ها فکر می‌کردند که خسته‌اند و دیروز هم به خوبی ریکاوری نکردند اما دیدید که همان بازیکنان ۹۰ دقیقه بازی کردند که نشان‌دهنده کیفیت آنهاست.

درویش: النصر تیم منسجمی دارد/ مهاجم مد نظر گل‌محمدی سقف باشگاه را رد می‌کرد

رضا درویش پس از این شکست گفت: متاسفانه در ابتدای بازی ترابی را از دست دادیم. ترابی یکی از شاخص‌ترین بازیکنان برای هر تیمی است. مجبور شدیم بعد از ۵ یا ۶ دقیقه آرایش تیم را تغییر دهیم. در نیمه دوم داشتیم سوار بازی می‌شدیم اما متاسفانه یک بازیکن از دست دادیم. النصر منسجم و خوب بود و این تیم به گونه‌ای است که می‌تواند برای هر تیمی مشکل به وجود بیاورد.

او در واکنش به این که آیا قبول دارد که نبود مهاجم باعث این نتیجه شد، گفت: امروز زاهدی هم در ترکیب نبود و این نشان از روشی که گل محمدی اتخاذ کرده بود می‌داد. شاید اگر مهاجم سرحال هم بود در برنامه تاکتیکی جایی نداشت. متاسفانه بازیکنی که آوردم فردای آن روز سرما خورد و اکنون تحت درمان است و ظرف چند روز آینده به تیم ملحق می‌شود.

درویش ادامه داد: تیم مقابل پرسپولیس تیم بزرگی بود و بهترین بازیکنان دنیا را دارد. اگر بنا است یک مهاجم مناسب برای پرسپولیس انتخاب می‌کردیم باید بهترین مهاجم را انتخاب می‌کردیم که در بازیکنان ایرانی اکنون هم‌چون بازیکنی نداریم. در خصوص مهاجمان خارجی هم که گل‌محمدی انتخاب کرد هیچ کدام قیمت زیر یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار نداشتند. بنا بر این بود که سقف را رعایت کنیم و برای همین نتوانستیم همچون مهاجمی را بگیریم. از این جهت، باید سقف را رعایت می‌کردیم یا بادی به هر جهت باشیم و فردا به دنبال کمیته انضباطی و کسر امتیاز می‌رفتیم. برای همین مهاجمی را انتخاب کردیم که به سقف قراردادی بخورد. محاسبه کردیم که بعد از اضافه شدن مهاجم خارجی سقف قرارداد بازهم رعایت شود.

مدیرعامل پرسپولیس درباره اختلاف نظر گل‌محمدی در خصوص مهاجم گفت: با گل‌محمدی مطرح کردیم که همچون مهاجمی می‌خواهیم بگیریم. باتوجه به سقفی که داریم مجبوریم همچون بازیکنی را بگیریم. گل‌محمدی بازیکنی می‌خواست که پس از آن سقف رعایت نمی‌شد. گل‌محمدی می‌گفت که بازیکنی که می‌خواهم باید سطح بالایی داشته باشد که این موضوع به سقف ما نمی‌خورد. 

انتهای پیام/

ارسال نظر