تاج: رونالدو در امنیت کامل و بدون دردسر به ایران می‌آید و می‌رود

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: چمن ورزشگاه آزادی در حال آماده‌سازی است و مشکلی برای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا و دربی در این ورزشگاه وجود ندارد.

تاج: رونالدو در امنیت کامل و بدون دردسر به ایران می‌آید و می‌رود

به گزارش مملکت آنلاین، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه برگزاری کلاس‌های مربیگری A آسیا، اظهار داشت: کلاس‌های مربیگری از سطح بالا و خوبی برخوردار بود و همه دوستانی که شرکت کرده بودند روی نیمکت تیم‌ها حضور دارند. مدیرعاملان باشگاه‌ها هم در این کلاس حضور دارد. قطعا فدراسیون فوتبال از برگزاری این کلاس‌ها ضرر نمی‌کند.

وی افزود: در این یک سال تقریباً هر کسی که طالب این کلاس‌ها بوده و شرایطش را داشته حضور داشته و ما هم سعی کردیم کلاس‌ها را برگزار کنیم. AFC هم همکاری لازم را با ما داشته است. زمانی باید برای برگزاری این کلاس‌ به مالزی می‌رفتیم اما الان در کشور خودمان برگزار می‌کنیم و مدرسش هم ایرانی است. تخفیف ۵۰درصدی هم دادیم چون خیلی گران می‌شد و شاید همه نمی‌توانستند پول کلاس را بدهند. هتل، سالن و ابزار اموزش برای خود فدراسیون است. شرایط خوبی برای برگزاری کلاس فراهم شده است.

تاج در رابطه با بازی تیم ملی با بلغارستان و مشکلات حق پخش این بازی، گفت: برای پخش و حق پخش باید صحبت جامعی انجام شود. در بازی با بلغارستان تا آخرین لحظات دنبال امضای یک تفاهم نامه بودیم و خود صداوسیما هم دنبال آن بود که البته این تفاهم‌نامه انجام نشد و بعد هم بازی پخش شد. چند کشور امتیاز این بازی را خریداری کرده بودند، یک شبکه سوئدی، ۲ شبکه آلمانی و ۳ شبکه بلغاری و اسلوونی خریده بودند. نمی‌دانم به چه شیوه‌ای پخش شد اما به هرحال ما باید برای مراجع بالادستی حرف منطقی داشته باشیم و مشخصا بگوییم با قرارداد یا بدون قرارداد پخش شده است.این بازی که گذشت و امیدوارم سایر بازی‌ها با قرارداد با صداوسیما پخش شود.

وی در مورد اینکه آیا منافع فدراسیون فوتبال در نظر گرفته شده عنوان کرد: نه، ما که هیچ پولی نگرفتیم. تا آخرین لحظه گفتند ۳۰هزار دلار می‌دهیم اما قراردادی با فدراسیون بسته نشده است. بابت ۳۰هزار دلار هنوز قراردادی منعقد نکرده‌ایم. آنچه مسلم است صرف نظر از هر مبلغی باید هر پخشی با قرارداد انجام شود. امیدواریم برای با آنگولا این اتفاق بیفتد و ما با قرارداد بازی را پخش کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره موضوع مطرح شده درباره برگزاری دربی در قطر و اینکه مخالفت‌هایی صورت گرفت و از سوی فدراسیون فوتبال این موضوع تکذیب شد، خاطرنشان کرد: چیزی که من می‌توانم بگویم این است که این موضوع تکذیب می‌شود و این دیدار در قطر برگزار نخواهد شد.

تاج در پاسخ به این سؤال که ورزشگاه آزادی به دربی تهران و مسابقات لیگ قهرمانان آسیا می‌رسد، گفت: وررزشگاه آزادی مشکل چمن دارد و در کمپ خودمان هم مشکل آب داریم که تأمین شد و الان در زمین شماره ۲ چمن خوبی داریم. زمین شماره یک را هم خودمان آب ندادیم چون در روزهای آینده باید خاکبرداری کنیم و مثل زمین شماره ۲ لوله گذاری شود. تیم‌های ملی می‌توانند از زمین شماره ۲ کمپ استفاده کنند. چمن ورزشگاه آزادی هم آماده می‌شود و مشکلی برای برگزاری بازی‌های آسیایی و دربی ندارد. امروز نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس، سپاهان و نساجی زدیم و از آنها خواستیم که ستاد بازی‌های آسیایی درست کنند، چون باید از حریفان‌شان میزبانی و تمام شرایط میزبانی از جمله استقبال فرودگاه و هتل را مهیا کنند. فکر کنم این اتفاق بیفتد و مشکلی وجود ندارد.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه چه درخواستی از هواداران تیم‌ها دارد تا در بحث میزبانی از حریفان عربستانی خللی ایجاد نشود، گفت: میزبانی لیگ قهرمانان آسیا کاری بود که تا ۵ سپتامبر وقت داشتیم این مساله را حل کنیم. گفته بودیم باشگاه‌ها زمین‌های بی‌طرف‌شان را معرفی کنند ولی در آخرین ساعات توانستیم تفاهمنامه‌ای با فدراسیون عربستان منعقد کنیم که در یک بند صراحتاً اعلام شد تیم‌های باشگاهی‌ و ملی‌مان می‌روند و می‌آیند.

وی افزود: این موضوع را AFC از ما درخواست کرده بود که ما انجام دادیم. ستادی در فدراسیون تشکیل شده و ستادی هم باید در باشگاه شکل گیرد تا به بهترین نحو بتوانند از طرف عربستانی و باشگاه‌های دیگر میزبانی کنند. مطمئن هستم که این مهم به نحو احسن انجام می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه یک شرکت بیمه‌ای از کریستیانو رونالدو خواسته به بهانه عدم امنیت همراه النصر به ایران نرود، خاطرنشان کرد: این حرف بسیار بیجا است و شنیدن این موضوع به عنوان یک ایرانی توهین به ما محسوب می‌شود. رونالدو راحت به ایران می‌آید. ما در همه فصول بازی‌های بسیار مهمی را در کشورمان میزبانی کردیم و هیچ مشکلی وجود ندارد. به طرف عربستانی هم اطمینان دادیم که هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد.

وی همچنین در مورد بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال با شکایت باشگاه بوشهری و کوتاهی دبیرکل فدراسیون فوتبال، گفت: دنبال این موضوع هستم تا جلسه‌ای با مسئول بین‌الملل و دبیرکل داشته باشم. آنها هم حرف‌هایی دارند که این موضوع ۴۵ روز قبل در سامانه استقلال آمده بود و آنها باید در آن ۴۵ روز مسئله را حل می‌کردند. می‌خواهیم در جلسه‌ای این مشکل را حل کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که امکان این هست که دربی ۱۰۲ با VAR برگزار شود؟ تصریح کرد:  AFC دیروز به ما نامه‌ای ارسال کرده، حدود ۲۰ نفر را معرفی کرده که فدراسیون باید از همه آن‌ها برای AVR میزبانی کند. ۱۵ نفر عوامل این سیستم  و ۵ نفر هم داور هستند که باید در اتاق بنشینند. تعهدمان با AFC این بوده که اتاق را ما تامین کنیم و تجهیزات را آن‌ها بیاورند.

وی افزود: تجهیزات را می‌آورند. ما هم اتاق VAR را در ورزشگاه آزادی تأمین کردیم. کیومرث هاشمی و مسئولان ورزشگاه آزادی آمدند. امروز هم سهیل مهدی به ورزشگاه آزادی می‌رود و بازدید می‌کند تا اگر نقصی داشته باشد برطرف کنیم تا بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود. برای دربی هم باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص شکایت‌هایی که چند باشگاه از تخلف سپاهان داشته‌اند و آیا نتایج بازی‌ها تغییر می‌کند، گفت: به کمیته انضباطی رفته و در صلاحیت این کمیته است. در صلاحیت من نیست. همین امروز هم جلسه‌ای برای حمایت از باشگاه‌های آسیایی در سازمان لیگ برگزار می‌شود. حمایتی که قانونی باشد و سقف رعایت شود.

وی در مورد اینکه آیا احتمال افزایش سقف بودجه این باشگاه‌ها وجود دارد، عنوان کرد: نه؛ در سازمان لیگ جلسه‌ای هست. ممکن است حمایت‌های دیگری انجام شود ولی ان آتفاق الان انجام نمی‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر