تاج: تلاش می‌کنیم فردا سرمربی تیم ملی را معرفی کنیم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت تلاش‌ها برای آزادسازی منابع مالی تیم‌های ایران در AFC کارساز نبوده؛ چرا که این کنفدراسیون نگران است در صورت آزادسازی منابع مالی ایران تحریم شود.

تاج: تلاش می‌کنیم فردا سرمربی تیم ملی را معرفی کنیم

به گزارش مملکت آنلاین، مهدی تاج درباره انتخاب سرمربی جدید تیم ملی فوتبال و فرارسیدن بیستم اسفند که موعد اعلامی برای انتخاب سرمربی این تیم بود، گفت: تلاش ما این است که به وعده خودمان عمل کنیم. شما اهالی رسانه از محدودیت‌های موجود خبر دارید. محدودیت ما این است که سراغ منابع داخلی نرفتیم. واقعیت این است فوتبال با منابع داخلی اداره نمی‌شود. ما پولی هم از وزارت ورزش نمی‌گیریم و اگر هم گرفتیم برای جام جهانی بود و دوونیم برابر هم روی آن گذاشتیم و خرج تیم ملی کردیم. ما باید قوانین کشور را رعایت کنیم. قوانین بین‌المللی هم مطرح است. ما نتوانستیم AFC را متقاعد کنیم که سه میلیون دلار پرسپولیس، ۵۰۰ هزار دلار استقلال و منابع فدراسیون را بگیریم. نگرانی AFC این است که تحت تحریم قرار گیرد!

تاج اضافه کرد: ما که نمی‌توانیم پول عراق را به اسم ایران وصول کنیم. ما باید پول خود را وصل کنیم که آنجا که در سند باید نام ایران نوشته شود، ما درگیر تحریم‌ها می‌شویم و این مشکل هم در AFC و هم فیفا وجود دارد. این‌ مشکل تنها برای فدراسیون نیست و باشگاه‌های ما هم با این مشکل سروکله می‌زنند. البته یک سری خبرهای خوش است که قسمتی از این پول به قطر برود و از آنجا حساب شود که باز هم قطر باید از بانک مرکزی‌اش مجوز بگیرد. البته ما نمی‌توانیم روی این پول حساب کنیم و دنبال مربی باشیم. فدراسیون منابع خاص خود را برای پیداکردن یک سرمربی خوب دارد که اگر منابع پیدا نشد، مشکلاتی مثل پرونده ویلموتس، استراماچونی و کالدرون پیش نیاید. همین الان استقلال درگیر پرونده استراماچونی است. ما باید جلوی این را بگیریم و متاسفانه حتی خود سرمربی هم نخواهد، افرادی در داخل کشور هستند که این خط را می‌دهند که مربی یا بازیکن یکطرفه فسخ کند. قوانین فیفا نیز به سود بازیکن و مربی است و ما مجبور به پرکردن اظهارنامه‌هایی شده‌ایم.

انتهای پیام/

ارسال نظر