سهمیه ایران در لیگ نخبگان آسیا کاهش یافت

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) آخرین رده‌بندی باشگاهی را اعلام کرد که تیم‌های عربستانی در صدر جدول قرار گرفتند.

سهمیه ایران در لیگ نخبگان آسیا کاهش یافت

به گزارش مملکت آنلاین، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به صورت رسمی از سهمیه کشورها در رقابت‌های باشگاهی آسیا رونمایی کرد که به این ترتیب یک سهمیه از ایران کم شد.

پرونده این فصل از رقابت‌های باشگاهی آسیا با قهرمانی العین امارات در لیگ قهرمانان آسیا و سنترال کوست مراینرز استرالیا در AFC CUP به پایان رسید.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) بعد از پایان این رقابت‌ها جدول نهایی کشورها را مبنی بر عملکرد نمایندگان آن‌ها در هشت فصل اخیر منتشر کرد که ایران با کسب امتیاز ۶۸.۶۴۰ امتیاز بعد از کشورهای عربستان، ژاپن، کره جنوبی، امارات و قطر در رتبه ششم قرار گرفت.

171173686

171173685

سهمیه تیم‌ها برای فصل ۲۶-۲۰۲۵ نیز بر مبنا همین رده‌بندی تعیین شده که با این تفاسیر ایران در این فصل تنها یک سهمیه مستقیم در لیگ نخبگان دارد و یک سهمیه نیز در پلی‌آف خواهد داشت. همچنین یک سهمیه مستقیم در لیگ قهرمانان سطح دوم دارد. با این تفاسیر سهمیه ایران نسبت به این فصل کاهش پیدا کرده است.

ایران در اولین دوره از این رقابت‌ها که در این فصل برگزار می‌شود ۲ سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی‌آف در لیگ نخبگان دارد که با توجه به شرایط جدول لیگ برتر این سهمیه‌ها به استقلال تهران و پرسپولیس رسیده است. سهمیه پلی‌ آف نیز به قهرمان جام حذفی این فصل از رقابت‌های ایران می‌رسد.

سهمیه ایران در لیگ قهرمانان سطح دوم تغییری نکرده و همان یک سهمیه مستقیم در این فصل برای فصل بعد نیز باقی مانده است.

171173722

عربستان و ژاپن با کسب سه سهمیه مستقیم لیگ نخبگان و یک سهمیه در لیگ قهرمانان ۲، بیشترین سهمیه را در بین سایر تیم‌ها به خود اختصاص داده‌اند. امارات، قطر، کره جنوبی و چین هم ۱+۲ سهمیه در لیگ نخبگان و یک سهمیه در لیگ قهرمانان ۲ کسب کرده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر