اظهارات دور از انتظار رئیس یوفا درخصوص فوتبال روسیه

رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اظهارات غیرمنتظره‌ای درباره روسیه و بلاروس بیان کرد.

اظهارات دور از انتظار رئیس یوفا درخصوص فوتبال روسیه

به گزارش مملکت آنلاین، الکساندر چفرین، رئیس یوفا در ازهارنظری جدید با حذف بلاروس از رقابت‌ها مخالفت کرد و گفت که در این صورت همه کشورهایی که از روسیه گاز می‌خرند باید تعلیق شوند.

در سال ۲۰۲۲، نانسی فسر، وزیر کشور آلمان از یوفا خواست تا تیم‌های بلاروسی را نیز همانند روسیه در بحبوحه اوضاع اوکراین تعلیق کند. تیم ملی بلاروس محروم نشد اما مجبور شد بازی‌های خانگی را در زمین بی‌طرف انجام دهد.

رئیس اتحادیه فوتبال اروپا به ناسیونال کرواسی گفت: اول از همه، هیچ سیاستمداری به ما نمی‌گوید که چکار کنیم و ما به هیچ سیاستمداری گوش نمی‌دهیم. من مخالف تحریم هستم، من نه تحریم را دوست دارم و نه ممنوعیت را. در مورد روسیه در واقع چاره دیگری وجود نداشت. ما باید تلاش کنیم تا این جنون متوقف شود.

الکساندر چفرین خاطرنشان کرد: در مورد بلاروس، چندین سیاستمدار به ما نامه نوشتند و گفتند که هر کسی که به روسیه کمک می‌کند باید حذف شود.حالا من این را می‌پرسم؛ آیا کسانی که گاز می‌خرند به روسیه کمک می‌کنند؟ آیا باید همه کشورهای اروپایی را حذف کنیم، حتی بزرگترین آنها که هنوز گاز می‌خرند؟ سیاستمداران کسانی هستند که باید مشکلات ژئواستراتژیک را حل کنند. از سازمان‌های ورزشی بخواهید کار خود را انجام دهند و برخی صحبت‌ها پوپولیستی است.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و یوفا بیانیه مشترکی را در فوریه ۲۰۲۲ منتشر کردند که بر اساس آن تیم‌های ملی و باشگاه‌های روسیه به دلیل حوادث اوکراین برای مدت نامحدودی از حضور در مسابقات بین‌المللی محروم می شوند.

در مجموع پس از شروع تحریم‌ها، تیم ملی فوتبال روسیه ۱۱ بازی دوستانه (۴ برد، ۶ تساوی، یک شکست) انجام داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر