بایرن مونیخ به زنبورها هم باخت

یم فوتبال بایرن‌مونیخ در دیداری مهم و حساس در ورزشگاه خانگی خود ۲ بر صفر مغلوب دورتموند شد.

بایرن مونیخ به زنبورها هم باخت

به گزارش مملکت آنلاین، هفته بیست‌وهفتم بوندسلیگا آلمان در فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ در ورزشگاه آلیانتس آرنا با قضاوت هارم اوسمرزبا و با دیدار حساس دو تیم بایرن‌مونیخ و دورتموند پیگیری شد. زنبورها که از کورس قهرمانی جا مانده و شانسی برای فتح بوندسلیگا ندارند در این دیدار به دنبال کسب ۳ امتیاز بودند تا شانس خود را برای حضور در جمع ۴ تیم برتر همچنان حفظ کنند.

جدال حساس دو تیم در شرایطی آغاز شد که تنها بعد از گذشت ۱۰ دقیقه از شروع کلاسیکر، کریم آدیمی روی دفع ناقص و عملکرد ضعیف اسون اولرایش با باز کردن دروازه بایرن ‌مونیخ، آلیانتس آرنا را در سکوت فرو برد، سکوتی که تا پایان ۴۵ دقیقه نخست باقی ماند و دو تیم با همین نتیجه به رختکن رفتند.

با شروع نیمه دوم، باوارایی‌ها به دنبال جبران نتیجه بودند چراکه برتری ۲ بر یک بایرلورکوزن در دقایق پایانی بازی برابر هوفنهایم که ساعتی پیش از این بازی رقم خورد، کافی بود تا شاگردان توماس توخل تنها به فکر برد و پیروزی در این بازی باشند و با حمایت هواداران خود در آلیانتس آرنا سعی داشتند تا نتیجه را به سود خود تغییر دهند.

در شرایطی که بازی به دقیقه ۷۰ این دیدار رسیده بود تکل به موقع متس هوملس کافی بود تا هری کین فرصت گلزنی را از دست بدهد تا بازی همچنان یک بر صفر به سود زنبورها باقی بماند اما این پایان کار نبود چراکه جولین ریرسون در دقیقه ۸۳ برای بار دوم دورتمند را به گل رساند تا زنبورها بعد سال ۲۰۱۸ که در کلاسیکر بایرن را شکست داده بودند، یک بار دیگر برتری در این دیدار را تکرار کنند. بعد از این گل هواداران مونیخ، ورزشگاه را ترک کردند تا لحظات پایانی شکست در این بازی را نظاره‌گر نباشند.

هری کین در دقیقه ۸۹ این دیدار با ضربه سر دروازه دورتمند را باز کرد تا امید به آلیانتس آرنا بازگردد اما لحظات دلهره‌آور بررسی تصاویر VAR و مردود شدن گل به دلیل آفساید، آب‌سردی بر پیکر بی‌جان و بی‌رمق بایرن‌مونیخ و هواداران این تیم بود تا شاگردان توخل در خانه یک شکست تلخ را تجربه کنند. با این نتیجه بایرلورکوزن با ۷۳ امتیاز در صدر است و بایرن مونیخ با ۶۰ امتیاز در رده دوم جای دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر