مقدماتی یورو ٢٠٢۴: ایتالیا از جهنم فرار کرد / اسلوونی و جمهوری چک هم صعود کردند

مقدماتی یورو ٢٠٢۴ پیگیری شد و در حساس ترین بازی ایتالیا با تساوی مقابل اوکراین صعود کرد.

مقدماتی یورو ٢٠٢۴: ایتالیا از جهنم فرار کرد / اسلوونی و جمهوری چک هم صعود کردند

به گزارش مملکت آنلاین، مقدماتی یورو ٢٠٢۴ با هفت بازی پیگیری شد.

تیم‌ملی فوتبال ایتالیا در آخرین بازی گروه سوم مرحله انتخابی یورو ٢٠٢۴ از ساعت ٢٣:١۵ دوشنبه شب در ورزشگاه بای‌آرنا به مصاف اوکراین رفت. اوکراین میزبان این دیوار بود اما به دلیل شرایط این کشور، بازی در شهر لورکوزن آلمان برگزار شد.

ایتالیا و اوکراین هر کدام با ١٣ امتیاز بعد از تیم ملی انگلیس در رده دوم و سوم گروه خود قرار داشتند و پیروزی هر یک از این دو تیم به منزله صعود آنها به دور نهایی رقابت‌های یورو بود از همین رو این بازی از حساسیت بالای برخوردار بود. ایتالیا با یک تساوی نیز صعود می‌کرد.

در نیمه نخست با وجود موقعیت‌های فراوانی که تیم ملی ایتالیا داشت بازی، گلی زده نشد.

در نیمه دوم اوکراینی‌ها که برای صعود به دور نهایی یورو نیاز به برتری داشتند توپ و میدان را در اختیار گرفتند تا با زدن گل برتری جواز حضور در یورو را کسب کنند.

در پایان این بازی بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید تا دو تیم ١۴ امتیازی شوند و در نهایت ایتالیا با تفاضل گل بیشتر نسبت به اوکراین، راهی یورو ۲۰۲۴ آلمان شود و اوکراین هم باید در پلی آف حضور یابد.

در دیگر دیدار این گروه، انگلیس که پیش‌ از این صعودش را قطعی کرد برابر مقدونیه به تساوی یک بر یک رسید و ۲۰ امتیازی شد.

در سایر بازی‌ها، آلبانی از پیش صعود کرده با تساوی بدون گل مقابل جزایر فارو صدرنشین ماند و جمهوری چک با برد ۳ بر صفر مقابل مولداوی راهی یورو شد.

اما در گروه H، ایرلند شمالی ۲ بر صفر دانمارک صعود کرده را برد، فنلاند ۲ بر یک سن مارینو را شکست داد و اسلوونی با پیروزی ۲ بر یک مقابل قزاقستان صعود کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر