دستگیری دعانویس کلاهبردار در فردیس

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از دستگیری یک کلاهبردار که با عنوان دعانویسی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان در فضای مجازی کرده بود، خبر داد.

دستگیری دعانویس کلاهبردار در فردیس

به گزارش مملکت آنلاین، سرهنگ کامران ملکی روز چهارشنبه ۹ خرداد در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا شهرستان فردیس و شکایت بابت کلاهبرداری سایبری از وی، تحقیقات پلیسی در این زمینه آغاز شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس افزود: شاکی در اظهارات خود بیان کرد که به دلیل مشکلات فراوان شخصی و آشنا شدن با یک صفحه اینستاگرامی با موضوع دعانویسی، اقدام به ارتباط با دعانویس کرده که فرد دعانویس اعلام نموده باید یک قطعه طلا جهت نوشتن دعا بر روی آن برایش ارسال گردد که مالباخته اقدام به ارسال یک قطعه دستبند طلا از طریق یکی از شرکت‌های پست خصوصی و نیز واریز مبلغ ۶۰ میلیون ریال بابت هزینه انجام کار برای دعانویس اقدام کرده که از آن به بعد شخص دعانویس تلفن خود را پاسخگو نبوده است.

رئیس پلیس فردیس اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع و احتمال وجود مالباختگان دیگر، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مأموران پس از انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی صاحب صفحه اینستاگرامی شده و با هماهنگی قضایی وی را دستگیر کردند، گفت: متهم تاکنون به انجام پنج فقره کلاهبرداری از شهروندان با این شیوه اعتراف و تعداد ۱۰ قطعه طلا مربوط به مالباختگان نیز از وی کشف شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر