انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای «صبح»

دومین جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای «صبح» در سه بخش برگزار می‌شود و فراخوان آن منتشر شد.

انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای «صبح»

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره، فراخوان دومین جشنواره بین المللی رسانه‌ای «صبح» منتشر شد. این جشنواره به دبیری محسن یزدی در سه بخش «اصلی»، «معاونت برون مرزی» و «ویژه فلسطین» برگزار می‌شود و آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار آن ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳ خواهد بود.  

«بخش اصلی» جشنواره بین المللی صبح اختصاص به تمامی هنرمندان و فعالان رسانه‌ای داخل و خارج از ایران دارد و در سه گروه اصلی برنامه تلویزیونی، رادیویی و رسانه‌های جدید برگزار می‌شود. همچنین آثار تلویزیونی باید با زیرنویس انگلیسی ارائه شوند.  

درونمایه آثار این بخش باید با محوریت «رسانه و نظم نوین جهانی» مبتنی ‌بر ارزشمندی هویت‌های محلی و منطقه‌ای، معنویت‌گرایی و اقتدار فرهنگی، اصالت خانواده، گفتمان مقاومت و استکبارستیزی باشد.

در بخش معاونت برون مرزی تنها تولیدات معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما در سه گروه تلویزیونی، رادیویی و رسانه‌های جدید امکان شرکت و رقابت دارند. در این بخش محدودیت زبانی و زیرنویس وجود ندارد و اثر تولیدشده با هر زبان و زیرنویسی امکان ثبت نام و ثبت اثر دارد.  

بخش ویژه فلسطین که در دوره اول جشنواره بخش جنبی این رویداد بود، در این دوره با توجه به اتفاقات منطقه و تحولات به‌وجود آمده بعد از عملیات طوفان الاقصی در هفت اکتبر به بخش‌های اصلی جشنواره اضافه شد.  

شرکت‌کنندگان در داخل و خارج از ایران می‌توانند آثار مرتبط با موضوع فلسطین را در شاخه‌های «فیلم سینمایی»، «سریال»، «موشن گرافی و انیمیشن کوتاه»، «گزارش خبری تلویزیونی»، «پوشش خبری»، «برنامه تلویزیونی»، «کلیپ و نماهنگ»، «فیلم مستند»، «فیلم کوتاه»، خبرنگار شهروند(جایزه شهدای خبرنگار غزه)، «تصویرسازی»، «پادکست» و محتوای مکتوب (شامل یادداشت، مقاله و گزارش تحقیقی) ارسال کنند.

این رویداد بین‌المللی پایان اردیبهشت ماه با برگزاری کارگاه‌های تخصصی و اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان هر بخش به کار خود پایان می‌دهد. پوستر، بروشور و تیزر فراخوان این جشنواره که نشست خبری آن مدتی پیش برگزار شد، منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت جشنواره به آدرس https://sobhfestival.com/fa/ مراجعه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر