اختصاص اعتبار ۲۰۰ میلیاردی برای مدارس دارای دانش‌آموز اوتیسمی در استان هرمزگان

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سفر رئیس جمهور به هرمزگان گفت: برای احداث مدرسه مختص بچه‌های دارای بیماری «اتیسم» در هرمزگان نیز ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده است.

اختصاص اعتبار ۲۰۰ میلیاردی برای مدارس دارای دانش‌آموز اوتیسمی در استان هرمزگان

به گزارش مملکت آنلاین، رضا مراد صحرایی در نشست با مدیران و رؤسای ادارات آموزش و پرورش هرمزگان افزود: از این میزان چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل و احداث مدارس خیرساز و نیمه تمام درنظرگرفته شده است که طی بازه زمانی ۲ ساله به اتمام برسد.

وی بیان کرد: همچنین باتوجه به شرایط آب و هوایی هرمزگان و نیاز مدارس به وسایل سرمایشی، دولت حدود پنج هزار میلیارد ریال برای خرید سیستم سرمایشی (کولر) اختصاص داده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه موضوع استاندارد سازی سیستم سرمایشی هرمزگان در اولویت قرار دارد، اظهار کرد: اجازه خرید کالای خارجی را نداریم و از طرفی نیز کولرهایی که خریداری می‌شود جوابگوی این منطقه نیست که باید برای رفع این نیاز به فکر بومی سازی وسایل سرمایشی با ماندگاری بالا باشیم.

صحرایی با اشاره به اینکه اولویت سنجی برای رفع مشکلات آموزش و پروش استان هرمزگان انجام شده است، ادامه داد: در خصوص مقاوم سازی فضاهای آموزشی و محرومیت زدایی نیز هفت هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال بودجه لحاظ شده که این موضوع نیز نویدبخش آینده‌ای روشن برای هرمزگان است.

وی همچنین با اشاره به اینکه استان هرمزگان در زمینه ایجاد هنرستان‌ها در کشور اول است، اظهار کرد: در دولت سیزدهم با پیگیری استاندار ۲۸ هنرستان در کنار صنایع این استان احداث شده است که این نوید هرمزگانی بدون بیکار، نشاط اجتماعی بالا و کاهش آسیب‌های اجتماعی را می‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای احداث مدرسه مختص بچه‌های دارای بیماری «اتیسم» در هرمزگان نیز ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده است، چراکه باید نسبت به این قشر از جامعه توجه لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر