وعده ساخت ۲۰۰ باب سینما در دولت سیزدهم

رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: تا پایان دولت سیزدهم تعداد سالن‌های سینما را در کشور حدود ۲۰۰ باب دیگر افزایش می دهیم.

وعده ساخت ۲۰۰ باب سینما در دولت سیزدهم

به گزارش مملکت آنلاین، محمد خزایی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به اینکه دولت مردمی سیزدهم درحوزه زیرساخت‌های فرهنگی از موفق‌ترین دولت‌ها بوده است، گفت: با تدابیر اندیشیده شده، تعداد سالن‌های این بخش به یک‌هزار باب می‌رسد.

وی افزود: در ۴۰ سال اخیر، ۵۷۰ سالن سینما در کشور به بهره‌برداری رسیده که با افزایش این تعداد، کل سالن‌ها به ۸۰۳ مورد افزایش یافته است.

خزایی اضافه کرد: در نظر داریم با توسعه زیرساختی و توجه ویژه به این بخش، تا پایان دولت سیزدهم تعداد سالن‌های سینما را در کشور حدود ۲۰۰ مورد دیگر افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه امروز سینمای بوکان افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: با افتتاح این سالن، کل سینما‌های افتتاحی در دولت سیزدهم به ۲۳۴ مورد خواهد رسید.

رئیس سازمان سینمایی کشور ادامه داد: تا پایان امسال نیز ۸۲ سالن به همت بخش خصوصی در ۴۰ منطقه محروم کشور فعال خواهد شد.

خزاعی گفت: تصمیم گرفته شده در شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت سالن سینما راه اندازی شود.

وی به موضوع مسکن سینماگران نیز اشاره کرد و افزود: دراین خصوص وام‌های ارزان قیمت در اختیار این قشر قرار خواهد گرفت.

خزایی اضافه کرد: در حوزه تولید محتوا سه کار با موضوع محرّم، چهارکار با موضوع دفاع مقدس در خصوص شهیدان کاظمی، شیرودی، هاشمی و زین الدین و ۶ تولید نیز با موضوع مقاومت در خصوص سوریه و غزه به انجام رسیده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آذربایجان‌غربی استانی غنی است و می‌توان با همراهی بخش خصوصی اقدامات بسیار موثری در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری سینما انجام داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر