میانگین مصرف روزانه بنزین به ۱۲۰ میلیون لیتر نزدیک شده است

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: میانگین مصرف بنزین در سال ۱۴۰۲، ۱۱۵ میلیون لیتر در روز است که پیش‌بینی می‌کنیم در این روزها به بیش از ۱۲۰ میلیون لیتر برسد.

میانگین مصرف روزانه بنزین به ۱۲۰ میلیون لیتر نزدیک شده است

به گزارش مملکت آنلاین، جعفر سالاری نسب افزود: خوشبختانه میزان تعهد کارت سوخت متقاضیان به حداقل رسیده است، در حال حاضر به مقدار کافی کارت آزاد به مناطق ارسال شده است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد و مسافران می‌توانند در صورت نیاز از کارت سوخت آزاد جایگاه‌داران برای دریافت سوخت استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: مردم می‌توانند از سهمیه یارانه‌ای و آزاد کارت سوخت خود استفاده کنند و مابه‌التفاوت مورد نیاز سوخت را از جایگاه‌داران دریافت کنند اما خواهش و تأکید ما این است که مردم در سفر کارت‌های شخصی خود را همراه داشته باشند، مصرف خود را مدیریت و از کارت‌های سوخت شخصی خود استفاده کنند.

سالاری نسب در خصوص میزان‌مصرف سوخت در ایام‌نوروز گفت: باتوجه به تقارن ایام ماه رمضان و نوروز نمی‌توان پیش‌بینی دقیق آمار مصرف را داد، اما طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مشکلی در تأمین سوخت ایام نوروز نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور گفت: پیش‌بینی اوج مصرف در روز‌های آینده را داریم ولی طبق آمار رسیده مصرف سوخت طی روزهای گذشته به ۱۲۵ میلیون لیتر رسیده است و همچنین میزان مصرف سوخت نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است.

او در خصوص عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌ها گفت: بنزین سوپر هم براساس نیاز در جایگاه‌ها توزیع می‌شود ولی در کلانشهر‌ها سوخت یورو چون دارای کیفیت بالایی است در حال عرضه است.

سالاری نسب در پاسخ به سؤالی مبنی بر افزایش قیمت سوخت در سال ۱۴۰۳ بیان کرد: موضوعی در خصوص افزایش قیمت بنزین در سال آینده در حال حاضر مطرح نشده است.

او گفت: با توجه به نیاز مردم برای استفاده بهتر از خدمات جایگاه‌های عرضه سوخت، نظارت جدی بر نحوه توزیع بنزین، تعداد کارت آزاد جایگاه‌ها و نیز رعایت موارد ایمنی جایگاه‌ها در طرح نظارت انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: ۱۰۰ گروه عملیاتی در قالب این طرح به بیش از ۳۷ منطقه و ۲۳۲ ناحیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در سراسر کشور اعزام شدند.

سالاری نسب گفت: میانگین مصرف بنزین امسال ۱۱۵ میلیون لیتر در روز است که پیش‌بینی می‌کنیم در این روزها به بیش از ۱۲۰ میلیون لیتر برسد و میانگین مصرف در اسفند ماه ۱۱۷.۴ میلیون لیتر بوده است همچنین ارقام مصرف در روزهای اخیر و اسفند ماه نشان می‌دهد افزایش سینوسی مصرف را داریم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در پاسخ به سؤال دیگر درباره واردات بنزین گفت: بنزینی که در حال حاضر در کشور توزیع می‌شود را از پالایشگاه‌های داخلی دریافت می‌کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر