دوربین کنترل سرعت در تمامی محورهای مواصلاتی کشور

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه تمامی محورهای مواصلاتی کشور مجهز به دوربین‌های ثبت میانگین سرعت شده‌اند، گفت: این سامانه‌ها در ایام نوروز برای رصد تخلفات رانندگی فعال هستند.

دوربین کنترل سرعت در تمامی محورهای مواصلاتی کشور

به گزارش مملکت آنلاین، سردار سیدتیمور حسینی مهم‌ترین عامل در تصادفات کشور را سرعت غیرمجاز دانست و اظهار داشت: علاوه بر حضور فیزیکی پلیس در محورهای مواصلاتی در ایام نوروز، تمامی سامانه‌های نظارتی نیز برای گسترش دامنه دید پلیس فعال خواهند بود.

وی در پاسخ به مشکلات موجود در برخی سامانه‌ها و دوربین‌های نظارتی گفت: متاسفانه این دغدغه وجود دارد و ایرادات متعددی در حوزه عملکرد دوربین های نظارتی داریم که در صدد حل آن هستیم.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه سیاست پلیس راهور تعمیق رانندگی استاندارد به عنوان فرهنگ غالب و کاهش حضور سخت و فیزیکی پلیس در خیابان است، افزود: تکیه به سامانه‌های هوشمند مهمترین فاکتور است که در این حوزه ضعف و محدودیت داریم.

حسینی به نشست‌های مشترک با وزارت راه و شهرستازی و سازمان راهداری اشاره کرد و گفت: هدف کوتاه مدت ما این است تا ابتدا بتوانیم بهره‌وری از سامانه ها و دوربین‌های فعال و فعلی را ارتقا دهیم. به عبارتی پلیس اکنون به دنبال توسعه دوربین های نظارتی نیست و تصمیم دارد سامانه های فعلی به نقطه مناسبی از بهره وری برسد.

وی تاکید کرد: به طور حتم در ایام نوروز تمامی سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف و سرعت در تمامی محورهای مواصلاتی کشور فعال خواهند بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر