عربستان دومین تبعه آمریکایی را هم بازداشت کرد

مقامات امنیتی عربستان سعودی یک تبعه آمریکایی یمنی الاصل را در مکه مکرمه بازداشت کردند.

عربستان دومین تبعه آمریکایی را هم بازداشت کرد

به گزارش مملکت آنلاین، خبرگزاری فرانسه امروز (دوشنبه) از بازداشت «محمد سالم» شهروند آمریکایی یمنی الاصل توسط مقامات امنیتی عربستان به هنگام انجام حج عمره خبر داد و به نقل از «عبدالله مغنی» وکیل وی نوشت که این شهروند آمریکایی به دلیل مشاجره لفظی با ماموران بازداشت شده است.  

وکیل محمد سالم گفت: موکلم در اول نوامبر بازداشت و سپس تحت تدابیر شدید امنیتی به یک مرکز امنیتی که برای نگهداری زندانیان سیاسی و مظنونان تروریسم مورد استفاده قرار می گیرد، ‌ منتقل شده است.

وی اظهار داشت: سالم (۶۳ ساله) به همراه دو تن از پسرانش برای انجام حج عمره به مکه سفر کرد و در حالیکه در صف منتظر ورود به مسجد الحرام بود با نیروهای امنیتی که او را از دو پسرش جدا کرده بودند، وارد مشاجره لفظی شد و پس از آن دو مرد که خود را اهل لیبی معرفی کردند به او نزدیک شدند و از او پرسیدند چه اتفاقی افتاده است.

مغنی که بر اساس مشاهدات دو فرزند این تبعه آمریکایی سخن می گفت، ‌ افزود که در این لحظه محمد خشمگین و به شدت عصبانی شد و  با خشم به آنها گفت: اگر مکه و مدینه نبود، این کشور را به آتش می کشیدم

به گفته مغنی، مشخص است این دو نفر که خود را لیبیایی معرفی کردند ماموران مخفی بودند و سالم پس از آن، دستگیر شد.

وی افزود: سفارت آمریکا فهرستی از وکلای سالم را که می‌توانند روی پرونده او کار کنند، در اختیار خانواده او قرار داده است اما هنوز هیچ یک از آنها با دریافت پرونده موافقت نکرده‌اند.

این وکیل با بیان اینکه «امیدوارم شهروندان به خاطر اختلاف بین دولت‌ها متضرر نشوند» ‌ ابراز امیدواری کرد که اختلافات سیاسی کنونی بین واشنگتن و ریاض بر برخورد با موکلش تاثیری نگذارد.

او افزود: در نهایت ما متحد هستیم و در این مقطع باید متحد بودن فوایدی برای ما داشته باشد و این وحشتناک است که فکر کنیم سالم سزاوار برخورد خشن است.

مغنی اظهار داشت:‌ او مرتکب جرم واقعی نشده است و آنچه او گفت بازتاب کاری نبود که انجام خواهد داد بلکه او در عصبانیت این سخنان را به زبان آورده است.  

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هجدهم آبانماه جاری نیز خبر داده بود که عربستان سعودی یک شهروند آمریکایی به نام «کارلی موریس» را بازداشت کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر