ادعاهای دوباره کاخ سفید علیه ایران

علیرغم اینکه ایران بارها گفته است برنامه ای برای ساخت سلاح اتمی ندارد، سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا می خواهد مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای شود.

ادعاهای دوباره کاخ سفید علیه ایران

به گزارش مملکت آنلاین، سخنگوی کاخ سفید با تکرار ادعاها علیه ایران، گفت: رئیس جمهور بایدن تاکید کرده است که می‌خواهد مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شود.

بر اساس این گزارش، «کارین ژان پی یر» در عین حال مدعی شد که بهترین راه برای این کار دیپلماسی است.

از سوی دیگر، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا مدعی شد که با موافقت ایران برای امتیاز دادن و کوتاه آمدن از برخی مطالبات خود در مذاکرات وین، دستیابی به توافق نسبت به دو هفته گذشته نزدیکتر شده است.

کربی ادعا کرد: موافقت ایران با دادن برخی امتیازات اجازه داد که به وضع کنونی برسیم و نسبت به دو هفته گذشته به دستیابی به توافق نزدیکتر هستیم.

لازم به ذکر است که «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: بررسی پیشنهادهای ایران در خصوص پیش نویس توافق هسته‌ای را تکمیل کرده و به اتحادیه اروپا ارسال کرده ایم.

این در حالیست که ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه پیشتر از دریافت پاسخ دولت آمریکا به نظرات جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل موضوعات باقی مانده در مذاکرات رفع تحریم، از طریق هماهنگ کننده اروپایی گفتگوها طی عصر چهارشنبه خبر داده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: بررسی دقیق نظرات طرف آمریکایی آغاز شده و جمهوری اسلامی ایران پس از تکمیل بررسی‌ها، نظرات خود در این رابطه را به هماهنگ کننده اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: الجزیره

ارسال نظر