آلمان برای اولین‌بار پس از جنگ جهانی دوم به لیتوانی نیروی نظامی فرستاد

به گزارش مملکت آنلاین، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان هم‌زمان با اعزام نخستین نیروهای نظامی این کشور به لیتوانی، این اقدام را «گامی مهم» توصیف کرد.

آلمان در واکنش به تغییر وضعیت امنیتی در اروپا متعهد شده است که یک واحد رزمی متشکل از ۴ هزار و ۸۰۰ نیروی نظامی خود را در لیتوانی مستقر کند.

این اولین‌بار پس از جنگ جهانی دوم است که نیروهای نظامی آلمانی در یک کشور خارجی مستقر می‌شوند.

بیش از ۲۰ نیروی نظامی آلمانی روز دوشنبه عازم لیتوانی شدند تا شرایط لازم برای استقرار نیروهای نظامی بیشتری از کشورشان را در لیتوانی فراهم کنند.

خبرگزاری آلمان در گزارشی خبر داد که پروژه استقرار نیروهای نظامی این کشور در لیتوانی باید تا سال ۲۰۲۷ نهایی شود.

بر اساس برنامه‌ریزی برلین، حدود ۴ هزار و ۸۰۰ سرباز و حدود ۲۰۰ عضو غیرنظامی ارتش آلمان که خانواده‌هایشان نیز می‌توانند آن‌ها را در این ماموریت همراهی کنند، تا سال ۲۰۲۷ در لیتوانی مستقر خواهند شد.

خبرگزاری آلمان همچنین اعلام کرد که نخستین نیروهای نظامی آلمان به همراه آلفونس مایس، بازرس ارتش این کشور وارد لیتوانی شده‌اند.

این یگان فرماندهی قرار است تا پایان سال ۲۰۲۴ به حدود ۱۵۰ مرد و زن افزایش یابد.

وزیر دفاع آلمان روز پنج‌شنبه طرحی را برای سازماندهی مجدد نظامیان این کشور به‌عنوان بخشی از استراتژی جدید آلمان برای ارتقای ارتش این کشور به عنوان پرجمعیت‌ترین عضو اروپایی ناتو ارائه کرده بود.

پیستوریوس به خطر حمله احتمالی روسیه به یکی از کشورهای عضو ناتو در آینده اشاره کرده بود.

پیشتر اولاف شولتس، صدراعظم آلمان متعهد شده بود که دو درصد از تولید ناخالص ملی، حد نصاب تعیین‌شده از سوی ناتو را به امور دفاعی اختصاص دهد.

انتهای پیام/

منبع: یورونیوز

ارسال نظر