عقب‌نشینی ارتش اسرائیل از محاصره بیمارستان الشفا در غرب شهر غزه

منابع فلسطینی از عقب نشینی کامل نیروهای رژیم صهیونیستی از اطراف بیمارستان الشفا در غرب شهر غزه بعد از حدود ۲ هفته محاصره آن خبر دادند.

عقب‌نشینی ارتش اسرائیل از محاصره بیمارستان الشفا در غرب شهر غزه

به گزارش مملکت آنلاین، در حالی که جنگ غزه امروز (دوشنبه) وارد صد و هفتاد و هشتمین روز خود شد، منابع فلسطینی گزارش دادند خودروهای نیروهای رژیم صهیونیستی به طور کامل از اطراف بیمارستان الشفا در غرب شهر غزه به سمت جنوب غرب این شهر عقب نشینی کردند.

براساس گزارش المیادین، عقب نشینی نیروهای صهیونیست بعد از حملات شدید مقاومت فلسطین علیه این نیروها و درگیری شدید با ارتش اشغالگر در اطراف بیمارستان الشفا صورت گرفت.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس یکشنبه خودروها و نیروهای صهیونیست را در اطراف بیمارستان الشفا هدف قرار داد.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا به نقل از مرکز «پژوهش‌های جنگ» گزارش داد جنبش حماس و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین بین ۱۸ تا ۲۸ مارس ۷۰ حمله را علیه نیروهای صهیونیست در مجتمع پزشکی الشفا انجام دادند و این نشان دهنده کارآمدی زیاد این حملات است.

نیروهای صهیونیست این بیمارستان را به مدت بیش از ۲ هفته محاصره کرده و کشتارهای زیادی علیه فلسطینی‌ها در داخل و اطراف آن انجام دادند که به شهادت و زخمی شدن صدها تن منجر شد.

به گفته منابع ساکنان منطقه اطراف بیمارستان الشفا پیکر دست‌کم ۵۰ شهید را از این بیمارستان بعد از عقب نشینی نیروهای صهیونیست بیرون کشیدند.

همچنین منابع پزشکی گزارش دادند ساختمان‌های مجتمع الشفا توسط نیروهای صهیونیست به آتش کشیده و فعالیت این بیمارستان به طور کامل متوقف شده است.

این منابع از ویرانی گسترده در این مجتمع و ساختمان‌های اطراف آن خبر دادند.

منابع پزشکی تأکید کردند پیکر صدها شهید در مجتمع الشفا و خیابان‌های و جاده‌های اطراف آن وجود دارد.

سخنگوی دفاع مدنی در غزه نیز اعلام کرد پیکر حدود ۳۰۰ شهید در مجتمع الشفا و اطراف آن وجود دارد.

از سوی دیگر رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد: ارتش ۲۰۰ نفر را طی عملیاتش در مجتمع پزشکی الشفا به قتل رسانده و ۵۰۰ نفر را بازداشت کرد. همچنین ۹۰۰ نفر را برای بازجویی احضار کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر