کشتی انگلیسی غرق شد

یمنی‌ها اعلام کردند که کشتی انگلیسی که چندی پیش در دریای سرخ هدف گرفته شده بود، امروز غرق شد.

کشتی انگلیسی غرق شد

به گزارش مملکت آنلاین، یمن روز شنبه از غرق شدن کشتی باری انگلیسی روبی‌مار که در ۱۸ فوریه در جنوب دریای سرخ هدف قرار گرفته و رها شده بود، خبر داد.

براساس گزارش القدس العربی، در بیانیه‌ای که از سوی یمنی‌ها منتشر شد، آمده است: غرق شدن کشتی MV Rubimar در عصر دیروز جمعه با توجه به عوامل جوی و وزش باد شدید در دریا را اعلام می‌کنیم.

از سویی دیگر یکی از اعضای شورای عالی یمن روز شنبه اجازه ورود کمک‌های انسانی به غزه را شرط اجازه خروج کشتی انگلیسی روبی‌مار اعلام کرد.

محمد علی الحوثی در پلتفرم ایکس گفت: ما مجددا تأیید می‌کنیم که این پیشنهاد برای یدک کشی (پس گرفتن) کشتی (روبیمار) در ازای آوردن کامیون‌های امدادی به غزه است. 

او بدون جزئیات بیشتر افزود که یمن، انگلیس را مسئول تمام عواقب درباره سرنوشت کشتی می‌داند. با این وجود انگلیس در مورد اظهارات این مقام ارشد در گروه انصارالله اظهار نظری نکرد.

در ۱۸ فوریه، نیروهای یمنی اعلام کردند که کشتی انگلیسی روبی‌مار را در دریای سرخ با چند موشک نیروی دریایی هدف قرار داده اند که باعث آسیب جدی و تهدید به غرق شدن آن شده است.

این کشتی هزاران تن کود و سوخت حمل می‌کرد و حدود ۱۶ مایل از سرزمین اصلی یمن فاصله داشت.

الحسن طاهر، استاندار حدیده در غرب یمن چهارشنبه گذشته در بیانیه‌ای نسبت به غرق شدن این کشتی در نزدیکی سواحل غربی یمن هشدار داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر