یک قاضی ترامپ را از انتخابات مقدماتی کنار گذاشت

یک قاضی در ایالت ایلینوی آمریکا دستور داد تا نام «دونالد ترامپ» از برگه‌های رای در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در این ایالت حذف شود و به عبارتی به این چهره پیشتاز حزب جمهوری‌خواه اجازه شرکت در انتخابات مقدماتی ایالت ایلینوی داده نشد. هم‌چنین صرفا ۲ روز به تیم او مهلت داده شده تا درخواست تجدید نظر را عنوان کنند.

یک قاضی ترامپ را از انتخابات مقدماتی کنار گذاشت

به گزارش مملکت آنلاین، در حالیکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا با اتهامات کیفری و پرونده‌های متعددی در دادگاه مواجه است، اما از ابتدای انتخابات مقدماتی تاکنون پیروز و چهره پیشتاز حزبش بوده و روز چهارشنبه هم در ایالت میشیگان توانست رقیب خود «نیکی هیلی» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل را شکست دهد و پیروز انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در این ایالت شود.

دستور قاضی ایالت ایلینوی از تاریخ یکم ماه مارس (۱۱ اسفند) اجرایی خواهد شد و فرصت محدودی به تیم ترامپ برای مطرح نمودن درخواست تجدید نظر داده شده است. هم‌چنین پایگاه خبری هیل از تاریخ برگزاری انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در ایالت ایلینوی در تاریخ ۱۹ مارس (۲۹ اسفند) خبر داده است.

«تریسی پورتر» قاضی کوک کانتی، از پرجمعیت‌ترین شهرهای ایالت ایلینوی روز چهارشنبه چنین تصمیمی را اتخاذ کرده و می‌گوید که اقدامات دونالد ترامپ در تاریخ ششم ژانویه ۲۰۲۱ (شورش و حمله به کنگره) مانع حضور او در رقابت‌های انتخاباتی ایالت ایلینوی می‌شود. او هم‌چنین با استناد بر قوانین مربوطه ایالات متحده آمریکا تاکید می‌کند که اگر مقام رسمی آمریکا درگیر «شورش» شده باشند، اجازه بازگشت به پست‌های نظامی و غیرنظامی را ندارند.

این حکم پس از آن صادر شد که گروهی از رای‌دهنگان ایالت ایلینوی، یکی از دموکرات‌ترین ایالت‌های آمریکا به نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ شکایت کردند و با اشاره به وقایع ششم ژانویه ۲۰۲۱ خواستار حذف نام او شدند. درحالیکه مقامات بعدا خواستار بازگشت نام او شدند، اما مجددا این اقدام یک چالش قانونی را از سوی وکلای رای‌دهندگان به همراه داشته است.

ایالت ایلینوی سومین ایالت پس از «کلرادو» و «مین» است که به دنبال حذف نام ترامپ از برگه‌های رای انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواهان می‌باشد. البته این موارد به دلیل درخواست‌های تجدید نظر همچنان در دادگاه عالی ایالات متحده درگیر یک توقف شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر