ژاپن، سفیر کره جنوبی را فراخواند

در پی دستور دادگاه سئول مبنی بر پرداخت غرامت به قربانیان کار اجباری از محل سپرده یک شرکت ژاپنی، وزارت امورخارجه ژاپن، سفیر کره‌جنوبی را فراخواند.

ژاپن، سفیر کره جنوبی را فراخواند

به گزارش مملکت آنلاین از خبرگزاری یونهاپ، ماساتاکا اوکانو معاون وزیر امور خارجه ژاپن امروز (چهارشنبه دوم اسفند) یون دوک‌مین سفیر کره جنوبی را در پی دستور دادگاه سئول برای برداشت از سپرده شرکت «هیتاچی زوسن» و پرداخت آن به عنوان غرامت به قربانیان کار اجباری، احضار کرد.

اوکانو در دیدار با یون، نسبت به دستور پرداخت غرامت به خانواده کره ای از محل سپرده شرکت ژاپنی ابراز تاسف و تاکید کرد که این تصمیم به طور آشکار متناقض با قرارداد ۱۹۶۵ است و به شرکت‌های ژاپنی ضرر و آسیب می‌رساند.

دادگاه سئول روز گذشته (سه‌شنبه) ۶۰ میلیون وون (۴۴۸ هزار و ۳۰ دلار آمریکا) از سپرده شرکت «هیتاچی زوسن» که به نوعی وثیقه محسوب می‌شد، برداشت کرد. این پرداخت پس از آن صورت گرفت که دادگاه عالی در دسامبر گذشته حکم دادگاه تجدیدنظر را که شرکت ژاپنی را موظف به پرداخت ۵۰ میلیون وون، با تاخیر سود برای خسارات وارده به فردی به نام لی، که در کارخانه کشتی‌سازی ژاپن به کار اجباری مشغول بوده، تایید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر