نخست وزیر ارمنستان: نمی‌خواهیم در ناتو عضو شویم

نخست‌وزیر ارمنستان با بیان اینکه روسیه یک شریک امنیتی ارزشمند برای ارمنستان باقی خواهد ماند، تاکید کرد: به دنبال عضویت در ناتو نیستیم.

نخست وزیر ارمنستان: نمی‌خواهیم در ناتو عضو شویم

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از روزنامه تلگراف، نیکول پاشینیان با اشاره به اینکه ارمنستان دیگر نمی‌تواند منحصراً به روسیه تکیه کند و باید با آمریکا و فرانسه نیز روابط امنیتی برقرار کند، افزود: همان‌طور که در ابتدای جنگ روسیه و اوکراین نیز تاکید کردم، ما متحد روسیه نیستیم اما این به معنای انتخاب بین روسیه و غرب نیست چرا که همکاری‌های امنیتی ما با واشنگتن یا پاریس مانع همکاری امنیتی ما با مسکو نخواهد شد.

نخست‌وزیر ارمنستان با اذعان به اینکه ایروان ممکن است در مورد عضویت خود در سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) تجدیدنظر کند، یادآور شد: در ارمنستان بحث‌هایی وجود دارد که آیا عضویت در سازمان پیمان امنیت جمعی با منافع بلندمدت این کشور مطابقت دارد یا خیر؟ و یا حتی اگر مطابقت دارد، این تطابق تا چه اندازه است.

پاشینیان با بیان اینکه هدف اصلی سیاست خارجی دولت وی برقراری و استمرار صلح در قفقاز جنوبی است، تاکید کرد: عضویت در ناتو مساله‌ای نیست که ما چه در گذشته و چه در حال حاضر به دنبال دستیابی به آن بوده باشیم و در این خصوص هیچ مذاکره‌ای انجام نداده‌ایم.

وی همچنین با اشاره به اینکه نمی‌خواهد این تصور را ایجاد کند که دولت ارمنستان درک نمی‌کند مشکلات امنیتی خودش چقدر بحرانی است، خاطرنشان کرد: ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که هیچ کس نمی‌تواند بگوید فردا صبح چه اتفاقی خواهد افتاد و اگر کسی فکر می‌کند که وضعیت کل جهان، آرام‌تر از وضعیتی است که دولت یا شهروندان ارمنستان در آن وضعیت بسر می‌برند، سخت در اشتباه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر