پلیس هند ۱۵۰ کیلوگرم مواد منفجره در مرز میانمار کشف کرد

پلیس هند ۱۵۰ کیلوگرم مواد منفجره‌ای که گمان می‌رود به شورشیان میانمار تعلق داشته باشد را در ایالت میزورام در مرز این کشور کشف و ضبط کرد.

پلیس هند ۱۵۰ کیلوگرم مواد منفجره در مرز میانمار کشف کرد

به گزارش مملکت آنلاین از تارنمای خبری روزنامه هندوستان تایمز، نیروهای مسلح آسام و پلیس میزورام این مواد را در یک خودرو کشف و ضبط کردند.

منابع آگاه گفتند: نیروهای امنیتی ۱۵۰ کیلوگرم مواد منفجره، هزار و ۸۰۰ کیلوگرم چاشنی و بیش از سه هزار متر سیم اتصال انفجاری را که گمان می رود برای شورشیان در حال نبرد با ارتش میانمار باشد را از خودرویی در منطقه لاونگتلای میزورام کشف کرده اند. این مهمات از طریق مرزهای بین المللی به میانمار قاچاق می شود.

بر اساس این گزارش، ۲ نفر از ساکنان لاونگتلای، به دلیل حمل مواد منفجره اواخر روز سه شنبه دستگیر و بر اساس قانون تسلیحات و قانون فعالیت های غیرقانونی (پیشگیری از جرم) محاکمه شده اند.

یک افسر پلیس گفت: ما در تلاش برای پیدا کردن واسطه‌ها هستیم تا بفهمیم این مواد منفجره به کجا می رفتند؟

روز پنجشنبه گذشته یک مجموعه از مهمات و مواد منفجره با دستگیری یک نفر در ایزاول میزورام منهدم شد.

مقام های هند درباره این حادثه گفتند: این شخص در قاچاق اسلحه، مهمات و مواد منفجره در ایالت های شمال شرقی و همچنین در سراسر مرزهای بین المللی دست داشته است.

کودتای نظامی میانمار که آنگ سان سوچی، برنده جایزه نوبل را در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹) از قدرت برکنار کرد، آشفتگی جدیدی در میانمار به راه انداخت. در پی سرکوب اعتراضات توسط ارتش، هزاران نفر کشته و ده‌ها هزار نفر آواره شده اند.

ارتش میانمار مدعی است که در حال انجام عملیات علیه تروریست ها است.

انتهای پیام/

ارسال نظر