۱۰۰ هزار نفر در نوار غزه شهید، مجروح و مفقود شده‌اند

سازمان جهانی بهداشت گزارش داد، در نتیجه حملات مداوم رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفت اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون، ۱۰۰ هزار نفر در نوار غزه شهید، مجروح و مفقود شده و یا هنوز زیر آوار هستند.

۱۰۰ هزار نفر در نوار غزه شهید، مجروح و مفقود شده‌اند

به گزارش مملکت آنلاین، سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای اعلام کرد: تعداد کشته‌های ثبت شده در غزه به بیش از ۲۷ هزار نفر رسیده است که ۶۰ درصد آنها زن و کودک هستند. در نوار غزه تنها ۱۳ بیمارستان از مجموع ۳۶ بیمارستان به طور جزئی فعالیت می‌کنند.

در این بیانیه آمده است: بیماری‌ها در حال گسترش هستند. بیش از ۲۴۵ هزار مورد ذات الریه، ۱۶۱ هزار مورد اسهال حاد، ۷۰ هزار مورد گال یا گری، ۴۴ هزار مورد بثورات پوستی و بیش از ۶۰۰۰ مورد آبله مرغان وجود دارد.

سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: بیش از ۸۰۰۰ فلسطینی باید برای مراقبت‌های فوری از نوار غزه خارج شوند. در نوار غزه سوءتغذیه وجود دارد و وضعیت ممکن است بسیار بدتر شود. ما نگران گسترش بی سابقه سوء تغذیه حاد و ناامنی غذایی هستیم. هیچکس در غزه از قحطی و گرسنگی در امان نیست.

این سازمان اعلام کرد: ورود بیماران و مجروحان و کارکنان به بیمارستان‌ها همچنان بسیار دشوار است. فقدان ضمانت‌های سلامتی و امنیت و گذرگاه‌های انسانی در غزه مانع اجرای عملیات بشردوستانه می‌شود که ممکن است منجر به فروپاشی کامل نظام سلامت شود.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: ساکنان در حال حاضر با تشدید حملات در خان یونس درحالی که از گرسنگی و ضعف رنج می‌برند، در حال حرکت به سمت رفح هستند. ما خواهان رفع محدودیت‌های اعمال شده برای ورود کمک‌ها به غزه و ازسرگیری ورود کالاهای اساسی هستیم.

وزارت بهداشت غزه جمعه در صد و نوزدهمین روز جنگ اعلام کرد: تعداد قربانیان جنگ به ۲۷ هزار و ۱۳۱ شهید و ۶۶ هزار و ۲۸۷ مجروح رسید.

این وزارتخانه اعلام کرد: هنوز تعداد زیادی از قربانیان زیر آوارها و در جاده‌ها و خیابان‌ها هستند و به دلیل تیراندازی نیروهای اشغالگر به سمت هر کسی که به آن مکان‌ها نزدیک شود، آمبولانس‌ها یا دفاع مدنی نمی‌توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر